Bekçi İHA'lar görev başında

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kaçak avlananlara karşı İnsansız Hava Araçları’ndan (İHA) oluşan filoları aktif hale getirdi. İHA’lar sayesinde kaçak avcılar havadan görüntülenerek etkisiz hale getirilebilecek.

Bekçi İHA'lar görev başında

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında Bursa'da bir araya gelen 20 drone gönüllüsü kaçak avcıları yakalamak için filo halinde havadan takip yaptı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından, Uluabat Ramsar alanında gerçekleştirilen av koruma faaliyetinde Av Koruma Kontrol Memurları’yla birlikte Jandarma, Fahri Av Müfettişleri ve gönüllü drone pilotları da katıldı.

DRONELAR AVCILARI YAKALAYACAK

Drone ile sazlık alan içerisindeki avcıların yerleri belirlenerek av koruma memurları tarafından belgeleri kontrol edildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, doğal yaşamı korumak amacıyla teknolojinin bütün imkanlarından faydalandıklarını belirtti. Eroğlu, “Dronelu korumada gönüllü drone pilotlarında da faydalandık. Diğer bölgelerimizde de aynı yöntemin kullanılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER