Bereket Sofrası Çekirge'de kuruldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın İnegöl’de gelenek haline getirdiği her cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen ‘Bereket Sofrası Halk Günü’ etkinliği Bursa’da da devam ediyor.

Bereket Sofrası Çekirge'de kuruldu

Göreve başladığı ilk hafta Emirsultan Camii’nde vatandaşlarla bir arayan Başkan Aktaş, bu hafta da Çekirge’deki 1. Murat Hüdavendigar Camii’ndeki sabah namazının ardından vatandaşlarla buluştu.Tarihi camideki bereket sofrasına Başkan Aktaş, Çekirge Mahalle Muhtarı Coşkun Alıntaş ve mahalle sakinleri katıldı.

SİMİT, PEYNİR, ZEYTİNLİ SOFRA

Sabah namazının ardından 1. Murat Hüdavendigar’ın türbesini ziyaret edip, tarihi caminin karşısındaki çay bahçesinde cemaatle birlikte simit, peynir ve çayla sabah kahvaltısı yapan Başkan Aktaş, bölge sakinlerinin şikayet, öneri ve taleplerini dinledi. Birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile olan Bereket Sofrası etkinliğine büyük önem verdiğini ifade eden Başkan Aktaş, “Şehrimizin farklı noktalarında halkımızla buluşma ve hemhal etme adına cuma sabahı namaz sonrası bereket soframızı artık Bursa’da kuruyoruz. Bizim soframızda simit, peynir ve zeytin var. Bu buluşmalarımızda vatandaşlarımızla yakinen görüşme fırsatı bulurken, ayrıca hemşerilerimizin istek, dilek ve temennileri de birebir almış oluyoruz” dedi. Çekirge Mahalle Muhtarı Coşkun Alıntaş da mahalleyi ziyareti nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER