BTSO gün geçtikçe kalite çıtasını yükseitiyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO), 39 bini aşkın üyesi sunulan hizmetlerden diğer vatandaşlara göre çok daha hızlı bir şekilde yararlanabiliyor. BTSO üyelerine sunduğu hizmet kalitesiyle adından söz ettiriyor.

BTSO gün geçtikçe kalite çıtasını yükseitiyor

Odanın 39 bini aşkın üyesi sunulan hizmetlerden diğer vatandaşlara göre çok daha hızlı bir şekilde yararlanabiliyor. Yaklaşık 2 yıl önce Bursa Valiliği öncülüğünde SGK ve Vergi Dairesi ile imzaladığı protokolle kurumlar arası iş birliğinin güçlendirilmesinde önemli bir rol üstlenen BTSO, veri paylaşımına imkân tanıyan protokolle evrak yükünü de ortadan kaldırdı. BTSO, yapılan düzenlemelerle birlikte kamu kurumlarından gelen ve yılda ortalama 6 bine ulaşan evrakı, artık anında cevaplandırıyor. BTSO, Oda bünyesinde faaliyet gösteren Ticari Sicil Müdürlüğü’nün fiziki şartlarını da yenileyerek üyelerine sunduğu hizmette kalite çıtasını daha da yükseltti.

BTSO, kurmuş olduğu çağrı merkeziyle de üyeleriyle iletişimini kolaylaştırdı. Randevu sistemi sayesinde üyelerinin daha önce 1,5 saate ulaşan bekleme süresini 15 dakikaya kadar düşüren BTSO, yıl içerisinde 12 bin çağrının tamamına dönüş yapmayı başardı. Oda hizmet binası içerisinde faaliyete açılan Ziraat Bankası Tahsilat Şubesi ile harç ve ilan ödemelerini de kolaylaştıran BTSO, kurduğu ‘kiosk’larla da Oda bünyesindeki tüm tahsilat işlemlerinin kredi kartı üzerinden rahatlıkla yapılabilmesine imkan ağladı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa iş dünyasının hızlı ve kaliteli hizmete erişmesine büyük önem verdiklerini söyledi. Kamu kurumları ile iletişimi de güçlendirdiklerini ifade eden Başkan Burkay, 39 bini aşkın üyesiyle Türkiye’nin en önemli ticaret ve sanayi odalarından birisi olan BTSO’da MERSİS, çağrı merkezi, e-randevu ve yeni tahsilat merkezi gibi projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40