Bu sergi 'Ana yurdundan ata yurduna' gidiyor

Bursa'da Sınır Tanımayan Dağcılar Derneği tarafından “Ana Yurdundan Ata Yurduna” adlı sergi açıldı. Sınır Tanımayan Dağcılar Derneği tarafından Tayyare Kültür Merkezi’nde açılan sergi ilgi gördü.

Bu sergi 'Ana yurdundan ata yurduna' gidiyor

Bursa'da Sınır Tanımayan Dağcılar Derneği tarafından “Ana Yurdundan Ata Yurduna” adlı sergi açıldı.

Sınır Tanımayan Dağcılar Derneği tarafından Tayyare Kültür Merkezi’nde açılan sergi ilgi gördü. “Ana Yurdundan Ata Yurduna” adlı sergide, dernek üyeleri tarafından Güney Amerika, Fas ve Moğolistan’da çekilen fotoğraflar yer alıyor. Dernek üyeleri hazırladıkları sunumlarla davetlileri bilgilendirdi.

Sınır Tanımayan Dağcılar Derneği Başkanı Mehmet Fahir Denizman, “Bugün burada dernek olarak yapmış olduğumuz dünya çapındaki faaliyetlerimizin bir kısmını sunuyoruz. Bunlardan 3 ülkeyi aldık. Son yaptığımız seyahat Güney Amerika ve Peru. Daha evvel Moğolistan, Kuzey Afrika, Fas ve Atlas Dağları zirve tırmanışı gerçekleştirdik. Biz dağcılık ve çevre grubuyuz. Dünyayı dolaşıyoruz. Belli bir yaştan sonra insanların bir kenara çekilmesini değil, bir şeyler yapmaları gerektiğini göstermek istiyoruz. Çok değişik kültürler ve çok fazla gidilemeyen yerler gördük. Bunları sosyal bir mesajla şekillendirdik. Moğolistan ziyaretimiz ana yurttan ata yurdunaydı, çünkü Anadolu topraklarına Orta Asya’dan geldik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40