'Burnunu Kaybeden Pinokyo' yıldırım'da minikleri eğlendirdi

ıldırım Belediyesi’nin öğrencilere yarı yıl tatili hediyesi olan Çocuk Tiyatroları Festivali’nde birbirinden eğlenceli tiyatro oyunları sahneleniyor.

'Burnunu Kaybeden Pinokyo' yıldırım'da minikleri eğlendirdi

Festivalin dördüncü gününde de Yıldırımlı minikler Barış Manço Kültür Merkezi’ni hınca hınç doldurdu. Yıldırım Belediyesi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı ilk döneminin tamamlanmasıyla birlikte öğrencilere keyifli bir yarı yıl tatili yaşatıyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde 27 Ocak tarihine kadar devam edecek ‘Çocuk Tiyatroları Festivali’nin dördüncü gününde sahnelenen ‘Burnunu Kaybeden Palyaço’ oyunu,çocuklar ve velilerinden büyük ilgi gördü.

Kötü kalpli biri olan sirk patronunun, sirkte çalışan Palyaço'ya yeterli para vermemesi ve çok çalıştırması sonucunda paylaço gösteri sırasında bayılır ve sirkten kovulur. Bu yetmiyormuş gibi, bir de palyaçonun kırmızı burnunu alıp çok uzaklara atar ve palyaço burnunu bulmak için yola koyulur. Palyaçonun burnunu bulma sürecinde başından geçen komik olayların anlatıldığı oyun miniklere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Yıldırımlı veliler, çocuklarına renkli bir yarı yıl tatilini armağan eden Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16