Bursa Belgeliği görücüye çıktı

Bursa ile ilgili çalışma yapan birçok araştırmacının eserlerini yayına dönüştüren ve kaybolmaya yüz tutan değerlerin kaleme alındığı bilgi, belge ve dokümanların çoğunu yabancı dillere de çevirerek tüm dünyadaki Bursa meraklılarına ve gelecek yüzyıllara taşımaya devam eden Kültür A.Ş.’nin standı İstanbul Kitap Fuarı’nın gözdesi oldu.

Bursa Belgeliği görücüye çıktı

Somut olmayan kültürel mirasın gün yüzüne çıkarılması çalışmaları ile kent belleğine önemli katkı sunan Bursa Kültür A.Ş, bu yıl 742 bin 445 ziyaretçi ile rekor kıran ve 36. yaşını kutlayan fuarda 2008 yılından bugüne Bursa’nın kent belleğine kazandırdığı 300’ü aşkın eseri kitapseverlerle buluşturdu.

İPEKÇİLİK RAFLARDA

Bursa Kültür A.Ş.’nin fuardaki reyonu ünlü isimler tarafından da ziyaret edildi. Çok sayıda akademisyen ve bilim insanı, Kültür A.Ş. yayınlarına ilgi gösterirken İstanbul Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da Bursa yayınlarını yakından inceledi. Başkan Aydın’a Bursa’da ipekçiliğin gelişimine katkı sunmak adına özellikli bir çalışmayı kaleme alan ve fotoğraflayan Doktor İsmail Şeker’in ‘İpek Böceği’nin Yaşam Öyküsü’ adlı kitabı hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER