Bursa'da bir güzel proje: Kent ekosistemi ve sokak hayvanları

Her şehrin sorunlarından biri olduğu gibi Bursa'da da büyük bir sorun haline gelen sokak hayvanları, yaşam merkezlerine alınarak korunmaya çalışılıyor. Bu kapsamda yürütülen "Kent ekosistemi ve sokak hayvanları" sempozyumunda Bursa'dan okullar katılarak hem hayvanlar hem de kent ekosistemi üzerine bilgilendirilerek hayvanlar korundukları merkezde ziyaret ediliyor.

Bursa'da bir güzel proje: Kent ekosistemi ve sokak hayvanları

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nin bu haftaki konuğu Yusuf Köstem İlkokulu öğrencileri oldu.

Öğretmenlerinin nezaretinde barınağı ziyaret eden öğrencilere, konferans salonunda yetkililer tarafından barınak ve hayvanlar için yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Hayvan sevgisi, hayvanlara davranış şekilleri, sokak hayvanlarından bulaşabilecek hastalıklar ve korunma yolları, hayvan davranışları ve bakımı gibi pek çok konuda kendilerine bilgi verilen öğrenciler, ayrıca merak ettikleri hususlarda soru sorma imkânı buldu. Avrupa’nın en büyük ve modern barınağı olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi hakkındaki tanıtım filmini de izleyen çocuklar, daha sonra öğretmen ve görevlilerinin nezaretinde barınağı gezerek, kedi, köpek ve atları sevdi. 

Öğrenciler, hayvan bakımı konusunda merak ettikleri konuları veteriner hekimlere sorup cevabını alarak barınaktan mutlu bir şekilde ayrıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER