Bursa'da ulaşım bayramı

Bursa'nın belediyeye bağlı ulaşım işletme kuruluşu BURULAŞ Ramazan Bayramı boyunca ulaşımlarda indirim olacağını açıkladı.

Bursa'da ulaşım bayramı

BURULAŞ'ın açıkladığı bayram indirimi fiyatı yüzde 50 olarak belirlendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Alinur Aktaş, indirimin vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Ramazan ayı müddetince Bursa'da 9 arı noktada her gün iftar sofraları kurduklarını, aynı uygulamayı 17 ilçe ile 7 ayrı ülkede de gerçekleştirdiklerini vurgulayan Aktaş, belediye meclisinde onaylanan yüzde 50'lik indirimle vatandaşa ikinci bir bayram yaşatacak olmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Alınan kararın yaş ve cinsiyet sınırlaması olmaksızın tüm vatandaşları kapsadığını, engellilerle öğrenciler için mevcut indirim üzerinden ekstra bir yüzde 50 daha fiyat düşüreceklerinin altını çizen Aktaş, "Üniversite sınavına girecek kardeşlerime de buradan bir müjde vermek istiyorum. Elinde sınav giriş kağıdı olan tüm öğrencilerimiz de metro, tramvay ve otobüslerden yüzde 50 indirimle yararlanabilecek. Rahat şekilde ulaşımlarını sağlayacaklar. Aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiden herkesin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER