Bursa'daki cinayetin sırrı çözüldü

Ülke gündemini sarsan istismar vakalarına bir yenisi daha eklendi. İşitme ve konuşma engelli genç kıza tecavüz ettiği ortaya çıkan Mehmet K., kızın abisi Yusuf P. tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Geçtiğimiz günlerde Alemdar Mahallesi’nde işlenen cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı. Aynur P. ve Reşit P. ailesinin işitme engelli kızı olan Burcu P., çalıştığı işyerinden mesai arkadaşı olan Mehmet K. tarafından sürekli rahatsız ediliyordu. Mehmet K., işitme engelli olan Burcu P.’den tehdit yoluyla para istiyor, son 5 aydır da sürekli ilaç içirerek tecavüz ediyordu. Gün geçtikçe engelli kızı daha fazla rahatsız etmeye başlayan Mehmet K., daha sonra Burcu P.’ye sürekli tecavüz etmeye başladı. Durumu ailesine anlatamayan genç çareyi ailesinden ayrılarak tek başına yaşamakta buldu. Tek başına ev tutarak hayatını sürdürmeye çalışan genç kız, tehdit olaylarının artması üzerine intihar girişiminde bulundu. Durumun farkedilmesiyle Mehmet K., Burcu P.’nin abisi Yusuf P. tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Kendisine ilaç verilerek tecavüze maruz kaldığını söyleyen Burcu P., kan donduran anları güçlükle anlatabildi. İşaret dili yardımıyla kendini ifade etmeye çalışan engelli genç, “3 senedir ailemi öldürmekle tehdit ederek benden para alıyordu. Zorla ilaç içirip bayılttıktan sonra tecavüze uğruyordum. Ailemi öldürmekle tehdit ettiği için aileme bir şey söyleyemiyordum” dedi.

BAŞKASININ CANI YANMASIN

Yaşanan talihsiz olayı güçlükle anlatan baba Raşit P., bu tür olayların önüne geçilmesi için yetkililere seslendi. Raşit P., “Saatin kaç olduğunu hatırlamıyorum. Yusuf telefon açtı ve karakola gelmemi istedi. Kızımın başına gelen olayları o zaman öğrendim. 3 seneden beri ‘Anneni öldüreceğim, babanı öldüreceğim’ gibi tehditlerle, bıçak zoruyla kızımın maaşını alıyormuş. 3 aydır da kızıma tecavüz ediyormuş. Çayına, kolasına ilaç atıyormuş. Bir şekilde terbiyesizlik yaparak çocuğuma tecavüz ediyormuş. Canımız sıkkın, çok üzgünüz. Benim çocuğum sağır, dilsiz. Bu tür insanların böyle güzel yavrulara zarar vermemesi için bir şeyler yapılması lazım. Bizim canımız yandı, inşallah başkasının canı yanmaz” dedi.

KIZIMIN KANINI EMDİ

Burcu P.’nin annesi Aynur P., yaşanan olayları anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Acılı anne Aynur P., “Burcu bize hiçbir şey anlatmadı. Sadece ilkokuldan Gizem diye bir arkadaşına anlatmış. Kızım hep sıkıntılıydı. İşten gelip kendisini odasına kapatıyor. Sürekli ağlıyor. Çalışıyor ama param yok diyor. Babası kardeşleri kendisine para veriyor. ‘Çalışıyorsun neden paran yok?’ dediğimizde ise bize cevap vermeden kalkıp gidiyor. Bizde yaşanan olayları, 3 senedir bıçak zoruyla kızımızdan para istendiğini yeni öğreniyoruz. 5 ay öncesi gece iş çıkışında, Burcu’nun içeceğine ilaç koyarak bayıltmış ve kendi evine götürerek tecavüz etmiş. Bu olay 5 ay boyunca tekrar etmiş. Tehdit zoruyla 3 senedir kızımın kanını emdi” ifadelerini kullandı.

MAHALLEDE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Yaşanan olaya mahalle sakinleri de tepki gösterdi. Mahallede toplanan kalabalık yaşanan istismar olaylarına karşı isyan ederken, “Bu tür olaylara karşı önlem alınması lazım. Arkada gözü yaşlı anneler babalar kaldı. Biri hapiste perişan, ailesi dışarıda perişan. Son zamanlarda istismar vakaları iyice arttı. Bu tür olayların tekrarlanmaması için caydırıcı cezalar istiyoruz” diyerek isyan etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11