Bursa medyası Urfa'yı fethetti

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Yerel Medya Toplantısı için Şanlıurfa’da bulunan Bursa Medyası, program kapsamında yaşam merkezine dönüştürülen Başbakanlık AFAD Harran Konteynerkent Konaklama Tesisi ve Harran ilçesini ziyaret etti.

Bursa medyası Urfa'yı fethetti

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun Bursa medyası ile buluşma toplantısında verdiği talimat doğrultusunda Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü organizasyonuyla Şanlıurfa’ya giden Bursalı medya mensupları programın son gününde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından koordine edilen Harran Konteynerkent Konaklama Tesisi ve Harran’ı ziyaret etti. Bursa'da yayın yapan gazete, televizyon, dergi, radyo, internet medyası ve basın meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 43 kişilik heyet, Şanlıurfa programının, ilk iki gününde mesleki çalışmalarının yanı sıra tarihi ve kültürel mekânları da yerinde inceleme şansı buldu.

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME YAPTILAR

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, beraberinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte Şanlıurfa'da bulunan basın mensuplarıyla görüntülü telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile olan programları nedeniyle İstanbul’da bir arada bulunan Çavuşoğlu ve Fakıbaba görüntülü görüşmede medya mensuplarından ayrı ayrı değerlendirme aldı. Urfa ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren medya mensupları Çavuşoğlu’na teşekkür etti.

SURİYELİ ÇOCUKLARDAN SEVGİ SELİ

AFAD yetkilileri brifing sonrası Bursa medyasına Harran Konteynerkent Konaklama Tesisi gezdirdi. Sağlık, eğitim ve sosyal alanları yerinde inceleyen basın mensuplarına söz konusu alanlar hakkında detaylı bilgiler sunuldu. Harran Konteynerkent Konaklama Tesisi gezisi sırasında medya mensupları Suriyeli çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Onlarca çocuk Harran Konteynerkent Konaklama Tesisi gezen medya mensuplarına ‘Türkiye’ ve ‘Recep Tayyip Erdoğan’ tezahüratları ile seslendi. Renkli görüntülere sahne olan ziyarette Türkiye Cumhuriyetine duydukları minnet duygularını sık sık dile getiren Suriyeli konuklar, Bursalı heyetle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40