Bursa Mudanya'daki yangın kontrol altına alındı! İşte yangının ardında bıraktığı görüntüler

Bursa'nın Mudanya ilçesi yakınlarında Tepedevrent diye anılan bölgenin ilerisinde,, Çağrışan mevkiinde büyük bir yangın çıktı. Yangın söndürme çalışmalarına çevre illerden de gelen çok sayıda ekip katıldı. Çalışmalar sonucu güçlükle kontrol altına alınan yangının ardında bıraktığı görüntüler ise içler acısı oldu.

Bursa'nın Mudanya ilçesinin Göynüklü köyü yakınlarında meydana gelen yangın sıcak hava ve rüzgarın etkisi ile sık ormanlık bir bölgede olması sebebiyle çok çabuk ilerledi ve birçok farklı noktaya etki etti. Yangına müdahale çevre illerden de gelen destek ekipleri dört koldan yapıldıysa da yangın ancak söndürülebildi. Yangının ardında bıraktığı görüntü ise içler acısıydı.

Yangın 6 saat sürdü

Bursa saat 12.30'da başlayan orman yangını kontrol altına alındı. 5 helikopter ve 1 uçağın katıldığı söndürme çalışmalarını kriz merkezinden ve havadan takip eden Bursa Valisi İzzettin Küçük, "Yol kenarında başlayan yangın kozalaklar ve rüzgarın da etkisiyle diğer bölgelere sıçradı. Bölgemizdeki ve çevre illerden gelen ekipler müdahale etti. 6 helikopter ve 1 uçak ise havadan müdahale etti. Sivil savunma ekiplerimiz bölgedeki evlerin boşaltılması için gerekli çalışmayı yaptı. Yangın şu an itibariye kontrol altına alındı" diye konuştu. 

Bursa'daki yangında can kaybı yaşanmadı

Can kaybının yaşanmadığı yangında 2 evin çatısının yandığını belirten Küçük, "Büyük geçmiş olsun. Yanan ağaçların yerine yenilerinin dikilmesi için hemen çalışma başlatacağız. Bize gelen ilk bilgiye göre yangın yol kenarında çıkmış. Daha sonra net bir bilgi paylaşacağız" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER