Bursa polisinden tacir avı

Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda 12 şüpheli şahıs çok sayıda silah ve para ile uyuşturucu ele geçirildi.

Bursa polisinden tacir avı

Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

İlimiz Osmangazi ilçesinde ‘Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak ve Bulundurmak’ suçundan 6 şahıs yakalanmış, yakalanan şahısların üzerlerinden 58 gr metamfetamin ile ecstasy haplar ele geçirildi. Konu ile ilgili devam eden çalışmalarda şahıslara uyuşturucu maddeleri sattıkları tespit edilen M.B. ile aynı zamanda cezaevi firarisi olan V.E.E. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda bir miktar metamfetamin, hassas terazi ve uyuşturucu maddeleri paketlemede kullanılan şeffaf kilitli poşetler ele geçirildi.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan bir diğer çalışmada ise; ilimiz Yıldırım ilçesinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik olarak yapılan operasyonlar kapsamında E.D. isimli şahıs yakalanmış, yakalanan şahsın ikametinde yapılan aramalarda 128 gr sentetik kannabinoid ele geçirildi. Nilüfer ilçesinde durdurulan 16… plaka sayılı araç içerisinde de M.B., C.E., ve S.Y. isimli şahıslar yakalanmış, yakalanan şahısların araçlarında yapılan aramalarda bir miktar esrar, bir miktar metamfetamin, ecstasy haplar ile 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait çok sayıda fişek ele geçirildi.

Yapılan operasyonlar neticesinde yakalanan 12 şahıstan 6’sı hakkında ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak’ suçundan adli işlem yapılmış, M.B., V.E.E., E.D., M.B., C.E. ve S.Y. isimli şahıslar ise ‘Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak’ suçundan gözaltına alınmış olup, M.B., E.D. ve V.E.E. isimli şahıslar  haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40