Bursa ulaşımda çağ atlayacak

Bursa, hazırlanan projelerle ulaşımda çağ atlamaya hazırlanıyor. Projeler hakkında bilgi veren Vali İzzettin Küçük, “İstanbul İzmir arasındaki otoban 2018 yılında bitecek. Bursa'dan 2,5 saatte İzmir'de olacağız. Bursa Ankara hızlı treni de 2019 yılında tamamlanacak” dedi.

Bursa ulaşımda çağ atlayacak

BURSA İZMİR ARASI 2,5 SAAT

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa'ya çağ atlatacak projeler hakkında açıklamalarda bulundu.  Vali Küçük, “Ankara-Bursa hızlı treni 2019 senesinde Bursa'da olacak. İnşaat hızla devam ediyor. İzmir Otobanı da 2018 senesinde tamamlanacak. Bursalılar İzmir'e takılmadan 2,5 saatte gidilebilecek. Trafik meselesinin çözümü için emniyet, belediye ve valilik olarak topyekûn çalışmaktayız” dedi. Kentsel dönüşümün önemine de değinen Vali Küçük, “Kentsel dönüşümü başarırsak gerisi zaten gelir. Hızlı tren de, üniversite de, yüksek teknoloji de gelir” ifadelerini kullandı.

2019 BURSA'NIN YILI OLACAK

Yerel radyoların ortak canlı yayınına konuk olan Bursa Valisi İzzettin Küçük, evliyalar şehri, sanayi ve turizm şehri Bursa'yı sağlık şehri yapmak için çalışmaların sürdüğünü, 2018 yılında bitecek çalışmalarla Bursa'nın yeniden sağlık turizminden hak ettiği payı alacağını kaydetti. Uyuşturucunun terörden daha belalı bir şey olduğunun altını çizen Vali Küçük, “Uyuşturucu sadece polisle halledilebilecek bir konu değil. Öyle olsa Avrupa başarırdı, başaramadığı için birçok şeye göz yumuyor. Bursa'da AMATEM sayısını ikiye çıkardık, rehabilitasyon merkez sayılarımızı artırdık. Biz satıcıları, tedarik edicileri engelleyeceğiz önemli olan alıcıyı bitirmek. Zorlu bir mücadele fakat başka çaremiz yok, uyuşturucuya karşı pes etmeyeceğiz” diye konuştu.

“ULUDAĞ'IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”

Uludağ'ı uluslararası bir merkez yapmak için de kolları sıvadıklarını kaydeden Küçük, “Şu anda BTSO'nun yaptırdığı Kongre Merkezi gelecek senenin sonunda bittiğinde çok üst düzey toplantıların, kongrelerin yapılabileceği bir yer olacak. Bursa'da bir fuar ve kongre merkezi yapılmasını çok isterim. Teknolojik ürün üretim bakımından Bursa'nın daha güçlü bir merkez olması gerekiyor. Şu anda TEKNOSAB yapılıyor. Üniversite sayısının artmasını da çok isterim” şeklinde konuştu.

HIZLI TREN VE OTOBAN

Bursa'yı yakından ilgilendiren iki büyük projede inşaatın sürdüğünü ifade eden Vali Küçük sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara Bursa hızlı treni 2019 senesinde Bursa'da olacak. İnşaat hızla devam ediyor. İzmir Otobanı da 2018 senesinde tamamlanacak. Buradan İzmir'e takılmadan 2,5 saatte gidilebilecek. Bursa'da kentsel dönüşüm ile belediyelerimiz çok ummalı bir çalışma içinde. Kentsel dönüşüm işine herkesin girmesi lazım, kentsel dönüşüm ile Bursa çok daha güzel bir şehir olacak, bunun için herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Vatandaş da, müteahhit de, belediye de fedakarlık yapmak zorunda. Herkes kentsel dönüşüm ile kazanç beklerse biz kaybederiz. Kentsel dönüşümün düzgün bir şekilde başarırsak Türkiye'nin değil dünyanın yaşanılabilir en iyi on şehrinden birisi olur. Kentsel dönüşümü başarırsak gerisi zaten geliyor, hızlı tren de, üniversite de, yüksek teknoloji de gelir. Kentsel dönüşümü başaramazsak, diğerlerinin gelmesi de anlamsız kalır. Zor bir şehirde pek çok güzellik var, fakat kentsel dönüşümü başaramazsak boğaza takılan kılçık gibi olur. Bunun için kentsel dönüşümü başarmamız gerekir.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER