Bursa'da balık ekmek ve hamsi ile doyuran festival

Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, bu yıl 4.’sünü düzenlediği Hamsi ve Kültür Festivali’nde, vatandaşa bol bol hamsi ikram etti. Festivale Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni başta olmak üzere yoğun katılım gerçekleştirildi. İkram için sıraya giren katılımcılar, hamsiye doydu.

Bursa'da balık ekmek ve hamsi ile doyuran festival

Dernek önünde gerçekleştirilen festivalin açılışında konuşan Başkan Hızır Ofluoğlu, bu yıl festivalin her yaşa hitap edecek şekilde düzenlendiğini belirtti. Yöresel ürünlerin de festival bünyesine katıldığını belirten Ofluoğlu, asıl gayelerinin birlik ve beraberliği pekiştirmek olduğunu söyleyerek, “inşallah her yıl daha yoğun katılımla bir araya gelerek, bu birlik ve beraberliği bozmadan festivalimizi daha keyifli hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Haşim İşcan Caddesi'nde düzenlenen festival kapsamında pişirilen hamsiler, vatandaşlara ikram edildi. Ekmek arası olarak yaklaşık 1 ton hamsinin dağıtıldığı etkinlikte uzun kuyruklar oluştu. 

Dernek Başkanı Hızır Ofluoğlu, yaptığı açıklamada, Bursa'da yaşayan vatandaşlar arasında birlik ve beraberliği pekiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Festivali geleneksel hale getirdiklerini belirten Ofluoğlu, şöyle konuştu:

"Bu anlamda etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hamsi ve Horon Festivali adıyla başlattığımız etkinliğimizi ülkemizde yaşanan elim olaylara gösterdiğimiz hassasiyetle yönetim kurulu kararıyla 'Hamsi ve Kültür Festivali' ismiyle gerçekleştirmekteyiz. Bunu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da devam ettiriyoruz. Festivalimiz, sadece hamsi ile sınırlı değil. Ücretsiz çay ikramlarımızın yanında Rize kültürümüzün tanıtımı da yapılmaktadır.''

Etkinliğe, AK Parti Bursa milletvekilleri Zekeriya Birkan, Müfit Aydın ve Osman Mesten, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Recep Albayrak ile vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner11