Bursa'da hatimle teravih namazı kılınacak camiler

Ayların sultanı ramazan ayı geldi. Ramazan alışkanlıkları da gündeme düştü. Bunlardan biri de yatsı vaktinde kılınan teravih namazı. Bursa'da teravih namazını hatim ile kılacak camiler belirlendi.

Bursa'da hatimle teravih namazı kılınacak camiler

Bursa'da hatim ile kılınacak teravih namazında görevlendirilen 8 ilçe ve 15 cami mevcut. İşte o camilerle ilgili bilgiler:

İnegöl ilçesinde 3, Gemlik’te 2, Osmangazi’de 5, Yıldırım 4, İznik, Yenişehir, Mudanya ve Gürsu’da 1 camide olmak üzere toplam 8 ilçe ve 18 camide hatimli teravih namazı kılınacak. Hatimli teravihler ramazan ayı boyunca devam edecek. 15 Mayıs Salı gecesi ilk teravih namazıyla başlayacak hatimli teravih namazlarında her akşam bir cüz okunacak. Bu camiler Bursa İl Müftülüğü tarafından belirlendi. Müftülük tarafından yapılan açıklamaya göre, hatimle teravih kılınacak camiler şöyle:

Bursa'da hatim ile teravih namazı kılınacak camiler

Gemlik ilçesinde İbrahim Karsaklı ve Umurbey-Selçuk Camii, İnegöl ilçesinde Süleymaniye, Suyolu, Yıldırım Camii, İznik ilçesinde Hacı Hamza Camii, Yenişehir'de Çınarlı (Voyvoda) Camii, Osmangazi ilçesinde Orhan Camii, Demirtaş Organize Sanayi Camii, Nakkaş Ali Paşa Mescidi, Hamitler Merkez Camii, Dikkaldırım-Mustafa Kılıçaslan Camii, Yıldırım ilçesinde İmam Hatip Okulu Tatbikat Camii, Zeyniler Camii, Yeşil Camii, Çınarönü Mahallesi Hacerülesved Camii, Gürsu ilçesinde Mahmutoğlu Camii, Mudanya ilçesinde Hasanbey Camii. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40