Bursa'yı şehit ateşi sardı

Ankara'da eğitimde şehit düşen Topçu Onbaşı Daha Çelik, yapılan cenaze töreninin ardından binlerce kişi eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Bursa'yı şehit ateşi sardı

Ankara'da eğitimde şehit düşen Topçu Onbaşı Daha Çelik, yapılan cenaze töreninin ardından binlerce kişi eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. 5 Ekim günü Ankara Polatlı Eğitim Komutanlığı’nda eğitim sırasında barut patlaması sonucu yaralanan Bursalı Topçu Onbaşı Daha Çelik, tedavi gördüğü GATA’da yapılan müdahalelere rağmen şehit düştü. Daha Çelik için Dikkaldırım Mihraplı Cami’nde Cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı.

CENAZEYE BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Şehidin babası Muhlis ve annesi Nazime ile kardeşleri ayakta durmakta güçlük çekti. Şehidin tabutuna sarılan ailesi gözyaşlarına hakim olamadı. Cuma namazına müteakip Bursa İl Müftüsü İzani Turan’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Şehit Onbaşı Daha Çelik, Hamitler Şehitliği’nde toprağa verildi. Cenazeye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Valisi İzzettin Küçük, belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40