Çavuşoğlu'ndan inegöl'e destek sözü

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İnegöl’de ilk kez gerçekleşen 'Mobilya İndirim Festivali'ne katıldı.

Çavuşoğlu'ndan  inegöl'e destek sözü

Ertuğrulgazi Caddesi Mobilyacılar Derneği tarafından düzenlenen festivalde konuşan Çavuşoğlu, “İnegöl, Bursa’mızın önemli ilçelerinde bir tanesi. Mobilyası, tarımı, kültürü, turizmi ile Türkiye’nin önemli merkezlerinden bir olma yolunda ilerliyor. Mobilyacı esnaflarımızın bir araya gelerek yaptıkları bir güzellik var. Ertuğrulgazi Caddesi esasen mobilyanın İnegöl’de doğduğu bir caddedir. İnegöl’de bin 600 mobilya firması var ve 30 binin üzerinde istihdam sağlıyorlar. İşsizliğin sıfır olduğu, ara işçilere de çok fazla ihtiyaç duyulduğu bir yer. Mesleki teknik merkezlerimiz ve okullarımızda ihtiyaç duyulan ara eleman statüsündeki kardeşlerimizi İnegöl’ümüze, Bursa’mıza kazandırmaya devam edeceğiz. İnegöl 1 milyar dolarlık ticaret hacmi ile önemli bir merkez. Hükümet olarak, yerel yönetimler olarak bu alanda yapılacak tüm faaliyetlere destek verdik, desteğimizi artırarak sürdüreceğiz” dedi.

TÜRKİYE’YE SESLENDİ
Çavuşoğlu, “Güney sınırımızın kuşatılmasıyla ilgili bir konuyla karşı karşıyayız. Batı ülkelerinden iç siyasetimize yönelik alınan kararlar var. Türkiye’nin muhatap kaldığı bu uygulama ve kararların sebebini biliyoruz. Türkiye, insan kapasitesi, stratejik konumu ile çok büyük bir potansiyel. Böyle olunca güçlü bir Türkiye’nin olması, kendi iddia ve tezlerini ortaya koyan bir Türkiye olması, bazılarının fikirlerini, öngörülerini etkiliyor. Bu coğrafyada bin yıldır varlık gösteriyoruz ve ilelebet devam ettireceğiz. Toplumun her kesimi bu çerçevede kendi üzerine düşen rolü alıp, ülkenin menfaatine hareket ediyor. Bu çerçevede olmakta büyük fayda var. Daha önce mobilya sektörüyle ilgili bir KDV indirimi yapmıştık. O sona ermiş oldu, ama esnaflarımız bir araya gelip bir indirim festivali düzenledi. Buradaki mağazalarımızdan alışveriş yapacak olan tüketicilere yüzde 50’ye varan indirimler sağlanacakmış. Bütün Türkiye’ye sesleniyorum; İnegöl, mobilyanın en iyisini üreten bir yer. Onun için düğün zamanını, bahar dönemini beklemeyin, geleceğe yatırım yapın, en iyisini alın, İnegöl’e gelin” şeklinde konuştu.

ESNAFLARI ZİYARET ETTİ
Konuşmalardan sonra, Hakan Çavuşoğlu ve ilçe protokolü, cadde girişinde bulunan Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi tabelasının üzerine ‘İnegöl Mobilyası’ tabelasını çaktı. Program Çavuşoğlu’nun esnaf ziyaretiyle son buldu. Başkan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Mobilya Festivali açılışının ardından dün Kalender Caddesi üzerinde meydana gelen yangında yanan işyerini inceleyerek, sahibine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Babadan ‘gazilik’ isteği (KUTU)

Hakkari'nin Geçimli Karakolu’na PKK'nın hain saldırısı sonucu yaralanan 24 yaşındaki Jandarma Komando Onbaşı Erhan Yakut’un babası, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'ndan oğluna gazilik unvanı verilmesini istedi. Çavuşoğlu’na oğlunun durumunu ileten baba Cengiz Yakut, 24 yaşındaki oğlunun askerliğini tamamlayıp terhis olmasının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen oğluna halen ‘gazi´unvanının verilmediğini belirtti. Yakut’u açılış sonrası dinleyen Çavuşoğlu, İnegöllü gaziye hastaneden iş kazası raporu verilmesine şaşırarak, konunun takipçisi olacağını belirtti. Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’dan İnegöllü gazi için dosya hazırlanmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40