Cirit Geleneğini Bursa Yaşatıyor

Türklerin Orta Asya´dan Anadolu´ya geldikleri dönemden beri oynadıkları savaş oyunu olarak bilinen ve günümüzde de geleneksel atlı spor olarak anılan Cirit, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yaşatılıyor.

Cirit Geleneğini Bursa Yaşatıyor

Türklerin Orta Asya´dan Anadolu´ya geldikleri dönemden beri oynadıkları savaş oyunu olarak bilinen ve günümüzde de geleneksel atlı spor olarak anılan Cirit, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yaşatılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Gölbaşı’nda düzenlenen Geleneksel Cirit Müsabakaları Cumhuriyet Kupası karşılaşmasını Bursa Atlı Cirit Spor Kulübü kazandı.

KUPA BURSA’DA KALDI

Bursa’da, cirit sporun yaşatılması ve gelecek nesillere tanıtılması hedefiyle gerçekleştirilen ‘Cirit Oyunları’, spor tutkunlarını Kestel’de bir araya getirdi. Kestel’in Gölbaşı Mevkii’nde yapılan Geleneksel Cirit Müsabakaları Cumhuriyet Kupası’nda Bursa Atlı Cirit Spor Kulübü ile Uşak Atlı Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı Bursa ekibi kazanarak Cumhuriyet Kupası’nın sahibi oldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER