Çocuklara tiyatro yıldırım'da açılıyor

Yıldırım Belediyesi, ücretsiz tiyatro oyunlarıyla 2017-2018 kültür sanat sezonunda çocukları tiyatro oyunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Çocuklara tiyatro yıldırım'da açılıyor

İlçede sosyal dönüşüm gerçekleşmesi için 7’den 70’e her yaştan ilçe sakinini kültür sanat etkinlikleri ile bir araya getiren Yıldırım Belediyesi, hafta sonları sergilediği ücretsiz tiyatro oyunlarıyla çocuklara ayrıcalık tanıyor. Geçtiğimiz yıllarda tiyatro salonlarını çocukların ikinci evi haline getiren Yıldırım Belediyesi, miniklerin okul eğitiminin yanında kültürel ve sosyal açıdan gelişimlerine de destek oluyor.

ÇOCUKLAR KEYİFLİ ANLAR YAŞIYOR

2017-2018 sanat sezonuna ‘merhaba’ diyen Yıldırım’da, Adile Naşit Tiyatrosu’nda ilk 1 ayda bin 600 çocuğa ücretsiz tiyatro oyunu sahnelendi. Minikler Türk Tiyatrosu’nun geleneksel yüzü Karagöz-Hacivat gölge ve orta oyununun yanı sıra masal dünyasının kapılarını açan kahramanların yar aldığı oyunlarla keyifli anlar yaşıyor. Sahneden aktarılan eğitici bilgilerle eğlenirken öğrenmiş olan çocuklara geleneksel sanatların yabancı kültürler karşısındaki öneminin aktarıldığı oyunlar sahnelendi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER