Çocukların hayallerini yazan Müminoğlu, Bursa'da minik hayranlarıyla buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, en çok sevilen çocuk kitabı yazarlarından Defne Ongun Müminoğlu ile küçük okurlarını buluşturdu.

Çocukların hayallerini yazan Müminoğlu, Bursa'da minik hayranlarıyla buluştu

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde öğrencilere yönelik çok sayıda faaliyete ev sahipliği yapan Lala şahin Paşa Çocuk Kütüphanesi ve Hançerli Medresesi Kütüphanesi, ‘Toplu Yaşama Kuralları’ kitabının yazarı Defne Ongun Müminoğlu’nu ağırladı. Sevilen yazar, Doburca, 22. Yüzyıl, Mümin Gençoğlu ve Namazgah İhsan Dikmen ilkokulları öğrencileriyle bir araya geldi.

Müminoğlu, yazarlığa nasıl başladığını, yazarken nelerden ilham aldığını, kitap yazmanın aşamalarını, resimlemeyi ve yazmanın inceliklerini paylaştı. Kitabı okudukları anda çocuklardaki mutluluğu görmenin mesleğinin en keyifli yanı olduğunu söyleyen yazar, okurlarının sorularını da cevaplandırdı. Anne ve babalarının kitap okuduğunu gören çocukların kitaplarla daha fazla vakit geçirmek için heveslendiğini söyleyen Müminoğlu, Bursa’daki tarihî mekânların restorasyonla kültür sanat merkezleri olarak kullanılmasından çok etkilendiğini de belirtti. Söyleşinin ardından yazar, çocuklar için kitaplarını imzaladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanı Aziz Elbas, Defne Ongun Müminoğlu’na Yeşil Türbe çinisi hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER