Cumhuriyet'in 94. yılına coşkulu kutlama

Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları, Bursa’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlamalar Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün Heykel Tarihi Valilik Binasında tebrikleri kabul etmesi ile başladı.

Cumhuriyet'in 94. yılına  coşkulu kutlama

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. yılı kutlamaları kapsamında Atatürk Caddesi’nde düzenlenen program, Vali İzzettin Küçük'ün halkı selamlaması ve törene katılanların Cumhuriyet Bayramı'nı kutlaması ile devam etti.

DOYULMAZ GURUR TABLOSU

Günün anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştiren Vali Küçük: “Aziz Bursalılar, bugün seyrine doyulmaz bir gurur tablosunun yaş gününü kutluyoruz. Cumhuriyetin bu güzel tablosu kardeşliğin, tüm renklerini barındırıyor. Çünkü bizim Cumhuriyetimiz, halkı bütün renkleriyle kucaklayan bir zihniyet üzerine inşa edilmiştir. Bu tarifin en güzel şeklini 'Milli egemenlik esasına dayanan halk hükümeti Cumhuriyettir.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk yapmıştır. Bu, demokratik bir ülke olarak varlığını ve güvencesini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin gelişmesi ve ileriye gitmesi için daha çok çalışacak ve gelecek kuşaklara gurur duyacakları güçlü bir ülke bırakacağız. Biz bu toprakların çocuklarıyız ve birbirimize karşı sorumluyuz. Cumhuriyet sadece insanların birbirlerine karşı eşit olması ve hukuk önünde aynı muameleyi görmesi değildir. Cumhuriyet o topraklarda yaşayan insanların birbirlerine karşı sorumluluk hissetmesidir. Ünlü bir filozofun dediği gibi ‘ Fikirler ayrıştırır, duygular birleştirir. Ben yeniden yüce Türk milletine nice 94 yıllar diliyorum” dedi.

RESMİGEÇİTLE SONA ERDİ

Şiirler ve halk oyunları gösterileri ile devam eden program, resmigeçitle sona erdi. Ardından Vali Küçük ve protokol mensupları, Atatürk Anıtı’ndan başlayan, İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi ile devam eden ve sonra Zafer Plaza önünde son bulan Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER