Doğa seni çağırıyor

‘Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri’ ne Gürsu damgasını vurdu. Bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen ‘Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri’ sadece Gürsu’da yetişen ve nesli tükenmekte olan bitkilerden ‘Göksığırkuyruğu’ ana temasıyla gerçekleştirildi.

Doğa seni çağırıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde, ‘Doğa Seni Çağırıyor’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Bursa’nın sahip olduğu doğal zenginlikler ve yapılabilecek doğa sporlarının tanıtımı yapıldı. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gürsu'muz sahip olduğu doğal zenginlikleriyle işlenmemiş bir cevher gibidir. İlçemizin doğal potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek gerek doğa sporlarında gerek turizm alanında gelişimini sağlamaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Bu etkinlikte, Gürsu'muza ait doğal zenginliğin ana tema olarak öne çıkarılması bizleri mutlu etti” dedi.

DOĞASEVERLER BULUŞUYOR

Doğanın tüm renklerini içinde barındıran zenginlikleri ile doğa sporlarına elverişli mekanlar ve imkanlarla dolu Bursa’yı, ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak, doğa sporlarını ve doğa turizmini insanlara anlatmak ve sevdirmek, doğaseverleri buluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında; dağcılık, bisiklet, okçuluk, kano, yelken, izcilik, kayak– snowboard, hava sporları, atçılık, mağaracılık, motor sporları, oryantiring, dalış, off – road, kamp–karavan ve spor tırmanış gibi doğa sporları branşlarında faaliyet gösteren kulüp ve derneklerin çalışmaları tanıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER