Eğitim için Valilik Şişecam iş birliği

Şişecam Topluluğu’nun düz cam ve cam ambalaj tesislerinin yer aldığı Yenişehir’de yapacağı Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için, Bursa Valiliği ile Şişecam arasında protokol imzalandı.

Eğitim için Valilik Şişecam iş birliği

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Yenişehir’de yapılacak olan Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için, Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Kırman ile protokol imzaladı. Valilik binasında düzenlenen törende konuşan Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Kırman, 22 bine yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir topluluk olduklarını söyledi. Kırman, dünyada cam ev eşyasında 3'üncü, cam ambalaj ve düz camda 5'inci büyük üretici konumunda olduklarını belirterek, krom kimyasallarında dünya lideri olmalarının yanı sıra dünyadaki en büyük 10 soda üreticisi arasında yer aldıklarını kaydetti.

DEĞER YARATMA ANLAYIŞI

Topluluğun tüm paydaşları için değer yaratma anlayışıyla yoluna devam ettiğinin altını çizen Ahmet Kırman, şöyle konuştu: “Topluluk olarak sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda gelecek kuşaklara uzun vadeli değer katarak, etkin bir paydaş olmayı hedefliyoruz. Üretim faaliyetlerinde bulunduğumuz tüm coğrafyalarda sadece ekonomik değer yaratmıyoruz, aynı zamanda topluma katkı sağlamayı da önceliklerimiz arasında görüyoruz. Bu kapsamda sosyal sorumluluk anlayışıyla geleceğin güvencesi olan çocuklarımız ve gençlerimize destek olmaya, başta ülkemiz olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda eğitim altyapısına katkı sağlamaya çalışıyoruz.”

VASIFLI PERSONEL İÇİN ÖNEMLİ

Kırman, imzalanan protokol kapsamında hayata geçecek Yenişehir Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ülkenin vasıflı teknik personel ihtiyacı açısından önem taşıdığını anlatarak, “Geçtiğimiz yıllarda Mersin Valiliği tarafından yürütülen Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi'ne Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını yaptırarak destek vermiştik. Bugün de Yenişehir'in eğitim altyapısına katkı sağlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“GÖNÜLLERİ DE ZENGİN”

Vali İzzettin Küçük ise hayırseverler tarafından Bursa'da şu ana kadar 22 okul yapıldığını dile getirerek, “Bursa’da bu dönem Milli Eğitim’de okullaşma olarak atak yaptığımız, derslik sayımızı hızla artırdığımız bir süreç içerisindeyiz. Bu dönemde 130 okul yapmayı planlıyoruz. Bunların bir kısmı hayırseverler tarafından yapılacak. Şu an için hayırsever eliyle yapacağımız okulumuzun 23’üncüsünü bugün imzalayacağımız protokol ile gerçekleştireceğiz. Yenişehir’de Şişe Cam Fabrikaları tarafından Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 16 derslikli olarak yapılacak. Bursa’nın zenginlerinin gönlü de zengin. Eğitime verdikleri bu çok kıymetli destek için çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER