EĞİTİM ZİNCİRİNE YENİ BİR HALKA

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da eğitime değer katan çalışmaları kapsamında yenilenecek olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu’nun temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından atıldı.

EĞİTİM ZİNCİRİNE  YENİ BİR HALKA

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’a bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu’nun temeli törenle atıldı. Temel atma törenine Başkan Aktaş’ın yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, AK Parti Osmangazi ve Yıldırım İlçe Başkanları ile davetliler katıldı.

GELECEĞE YATIRIMLAR SÜRECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, inşaat çalışmaları başlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu’nun hayırlı olması dileğinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar sürdürülen eğitim politikasını iş dünyasını daha da yoğun işin içerisine katarak en üst çıtaya çekeceklerini kaydeden Başkan Aktaş, belediyelerin arsa tahsisleri ve çevre düzenlemeleriyle sürece katkı koyacağını ifade etti. Yarının teminatı olan çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve daha güçlü yarınlar için bu tür yatırımları yapmak zorunda olduklarını vurgulayan Başkan Aktaş, “Yapılan bu okuldan bu ilçe bu mahalle ve çevre istifade edecek. Bir okul yaparsanız, binlerce hayatı kurtarırsınız. Bu çok önemli. Nihayetinde burada yapılmak istenen de bu. O yüzden Özgür kardeşime özel bir alkış istiyorum. Allah birine bin katsın” dedi. Başkan Aktaş, yaptığı konuşmada, 4’ü anaokulu 32 derslikli okulun açılışını da en kısa zamanda yapmak istediklerini söyledi.

“EĞİTİME DESTEK KUTSALDIR”

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da konuşmasında, hizmet yatırımları kapsamında en üst limiti eğitimin aldığını vurguladı. Türkiye’de maddi ve manevi kaynakların bulunduğunu fakat bunları değerlendirmenin eğitim olmadan mümkün olmadığını kaydeden Aydın, yatırımda emeği geçenleri kutladı. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ise, ilçeye kazandırdıkları eğitim yuvası nedeniyle Kavaklı ailesine teşekkür etti. Yerel yönetimlerin şehrin fiziki gelişmişliğiyle ilgili meydanlar, parklar, kültür ve spor merkezleri yapmakla mükellef olduğunu anlatan Edebali, bunlardan en önemlisinin eğitime yapılan yatırımlar olduğunu kaydetti. Bu uğurda harcanan emeklerin kutsal olduğunu ifade eden Edebali, şehir ve toplumların ancak çocuk ve gençlerin eğitilmesiyle geleceğe hazırlanabileceğini vurguladı.

KAVAKLI’YA TEŞEKKÜR

Okulun yapımını üstlenen hayırsever iş adamı Özgür Kavaklı ise Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde inşaat çalışmaları başlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özgür Kavaklı Anaokulu’nu 32 derslikli, konferans ve spor salonları, bin 136 öğrencisi ve 62 öğrencisiyle eskisinden çok daha modern bir şekilde tamamlayacaklarını ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edeceklerini söyledi.
Başkan Aktaş, eğitime katkıları nedeniyle hayırsever iş adamı Özgür Kavaklı’ya teşekkür plaketi verirken, protokol üyeleri harç butonuna basarak inşaatı başlattı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER