Emine teyze isyan etti

Gürsu’daki patlamada, ineği sayesinde kocası ölümden dönen kadın, sanayicilere tepki gösterdi. 5 kişinin hayatını kaybettiği patlama sonrası sanayicilerle çevredeki binaların sahipleri arasındaki istimlak tartışmaları yeniden alevlendi.

Emine teyze isyan etti

Uludağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, Gürsu’da 5 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın ardından kamulaştırma meselesiyle ilgili toplantı düzenledi. Aydın açıklama yaptığı esnada, patlamada kocası yaralanan Emine Duru da gelerek, tepkisini dile getirdi. Patlamanın yaşandığı fabrikanın hemen yanında evleri ve ahırları olduğunu anlatan Duru, açıklamayı televizyonda duyarak geldiğini ifade etti.

‘’NAKİT DEĞİL, EV İSTİYORUM’’

Eşinin inek sağarken yaralandığını dile getiren Duru, “Benim ve eşimin bütün emeği burada. Eşim enkazın altında yaralandı. Hastanede yatıyor. Hayvanlarım telef oldu. Evse ev, sanayiyse sanayi kalsın. Benim 2 katlı evim vardı. Bana 2 katlı ev yapsınlar, ben nakit para istemiyorum” diye konuştu.
Uludağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın ise, “Normalde başka yerde 200 bin TL yapmayacak evlere 1 milyon isteyen vatandaşlarımız oldu. Kabul ettik, bu defa fiyatı 1 milyon 400 bine çıkardılar. Burada kamunun parasını peşkeş çekecek halimiz yok. Bu durumlarla karşılaşıyoruz. Kamulaştırmalar sonucu içimizde bir tane küçük işletme kalmayacağı gibi, kaçak eski atölyeler ve evler de kalmayacak” dedi.

‘HUKUKİ SÜREÇ ENGEL OLUYOR’

Patlamanın yaşandığı fabrikanın çatısı hakkında yıkım kararı alındığını anlatan Aydın, “Türkiye'de hiçbir belediye çelik çatıya kaçak yapı muamelesi yapmamıştır. Biz OSB olarak bu işletmeye 2016 yılında çelik çatı yaptığı için zabıt tuttuk ve Gürsu Belediyesi'ne gönderdik. Gürsu Belediyesi de yıkım kararı aldı. OSB yıkımı kendi yapamıyor. Maalesef kamulaştırmalarda hukuki işlemleri aşmak mümkün olmuyor. Bu fabrika da kamulaştırmaya uğraştığımız işletmelerden biriydi” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER