'En büyük sorunumuz istişare yapılmaması'

MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Sancak Medya’yı ziyaretinde MHP’nin 2019 seçimlerine hazırlıkları ve Karacabey’in sorunları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erol, yerel yönetimlerde en büyük sorunun istişare kültürünün bulunmaması olduğunu belirtti.

'En büyük sorunumuz istişare yapılmaması'

MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol Sancaktar Medya’yı ziyarette bulundu. Erol, ziyaretinde MHP’nin Karacabey’deki çalışmalarını ve Karacabey’in sorunlarını değerlendirdi. Seçildiği günden itibaren yönetim kurulunun oluşturulmasına büyük bir önem gösterdiğini belirten Hüseyin Erol, ”Yönetim kurulu oluştururken yol arkadaşlarımızın performansı çok önemliydi. Her meslek grubundan tutun arkadaşlarımız mevcut. Önemli olan Karacabey’in sorunlarını çözebileceğimiz, empati kurabileceğimiz bir ekibe sahip olmaktı” ifadelerini kullandı.

“EN ÖNEMLİ ÖLÇÜT SAMİMİYET”

Siyasette samimiyetin önemli bir ölçüt olduğunu belirten Erol, “Biz halkımıza karşı samimiyiz. Seçim zamanı gidip oy istemek önemli değil. Önemli olan vatandaşların sorunlarına çözüm olabilmek. 25 Ocak 2017’de seçildiğim günden itibaren Karacabey’in derdine de sevincine de ortak olmaya çalıştım. Düğünlere cenazelere katılmaya çalıştım. Ben Karacabey’i bana oy verdiği için sevmiyorum. Ve çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirasın üç hilali Karacabey’e dikmek olduğuna inanıyorum” dedi.

KARACABEY’DE TARIMIN ÖNEMİ

Karacabey’in yüzde 70’inin tarım ve hayvancılıkla geçindiğini belirten Erol, geçmiş dönemlerde programsız yapılan tarımın, bugün büyük problemlere yol açtığını belirtti. Bu programsızlığın bugün Karacabey’de tarımı bitirme noktasına getirdiğini belirten Başkan Erol, “Haliyle köyden kente göçler de arttı. Mustafa Kemal Atatürk, “Köylü milletin efendisidir” demişti ancak şu an baktığınızda köylü milletin kölesi durumuna gelmiş durumda. Türkiye’de üretilen salçanın yüzde 60’ı Karacabey’den çıkıyor. Karacabey’de üretilen domatesin ve biberin tadı dünyanın hiçbir yerinde yok. Ancak baktığınız zaman çiftçi hiçbir şekilde desteklenmiyor. Ben burada çiftçinin avukatlığını yapmak derdinde değilim ancak ilerleyen zamanlarda inanın ekmek yapmak için buğday bulamayacağız” şeklinde konuştu.

“KAZAN-KAZANA İHTİYACIMIZ VAR”

Yerel yönetimlerde en büyük eksikliğin istişare kültürünün olmaması olduğunu belirten Erol, “Bizim derdimiz kazan-kazan politikasının uygulanmasıdır. Dolu felaketi gerçekleştiğinde felaket bölgesine gittik. İsmet Büyükataman da bölgeye geldi. Sorunların çözümü konusunda Büyükataman Meclis’te basın açıklaması yaptı. Bize verilen sözler vardı ancak çözüm konusunda bir arpa boyu yol alınamadı” dedi.

KARACABEY’İN SORUNLARI

Karacabey’de altyapıdan sosyal yaşama büyük eksikliklerin bulunduğunu belirten Erol, “2019 yerel seçimlerine kadar Karacabey’i ‘yaşanabilir bir kent’ haline getirmek için çalışıyoruz. Gençlerimize baktığım zaman yüzlerinin gülmediğini görüyorum. Karacabey’e bir sanatçı geldiği zaman o kişiyi ağırlayacak bir meydan, bir konferans salonumuz yok. Karacabey’e geldiğiniz zaman 20-30 dakika otopark arıyorsunuz. Karacabey’in artık içe doğru değil dışa doğru büyümesi gerekiyor. Senelerdir yapılamayan bir sahil projesi var. İnsanlar artık sahilde gezmek istiyor, longoz ormanında doğayla buluşmak istiyor. Ancak bu orman için duydum ki oraya mandalar getirilecekmiş. Manda dediğiniz hayvan o bitki örtüsünü bitirir. Biz diyoruz ki doğa, doğa olarak kalsın” ifadelerine yer verdi.

“DERDİMİZ KARACABEY”

Nüfusun artmasıyla problemlerin de artacağını belirten Başkan Erol, “En büyük endişemiz bu. Asansörde yanınızda biri dikildiği zaman bile rahatsız olursunuz. Karacabey’de değerlendirilmeyen çok fazla arsa var. Bizim amacımız ilçenin dinamiklerini harekete geçirmek. Demokrasi der ki, ‘Bir kişinin özgürlüğü, diğer kişinin özgürlüğünü kısıtladığı noktada biter.’ Bizim derdimiz başkalarının özgürlüğünü kısıtlamak değil. Derdimiz Karacabey halkının mutluluğunu sağlamak” dedi.

“ALLAH İYİLİKLERİNİ VERSİN”

MHP’de yaşanan istifaları değerlendiren Hüseyin Erol, “Şu an bin 100 civarı üyemiz var. 1 Ocak 2017’den itibaren siyasi partilerden istifa eden 72 kişi olmuş, bunun 27’si MHP’ye ait. Bu istifalardan yeni kurulan bir partiye geçişler de mevcut. Bu konuda sadece “Allah iyiliklerini versin” diyebiliyorum. Ülkemizde müthiş bir negatif algı politikası mevcut. Bahsettiğim rakamları düşündüğünüzde bu algının boyutlarını da görebiliyorsunuz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER