Engeller aşıldı

Orhaneli Belediyesi tarafından düzenlenen, 'Engelleri Aşalım İstihdamda Yarışalım' projesinin, kapanış toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık Ve Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Engeller aşıldı

ONLARIN ÖNÜNDEKİ ENGELERİ KALDIRALIM "

Engellilerin topluma kazandırılması için düzenlenen projede yer almaktan dolayı memnuniyetini ifade eden Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, "Engellilerimize imkan sunulduğu halde başaramayacakları hiçbir şey yok. Yeter ki biz onların önlerine engel çıkarmaktan çok, onların önündeki engelleri kaldıralım. Kaldırdığımız vakit neler başardıklarını hepimiz bu projeyle birlikte bir kez daha görmüş olduk. Devletimiz bu konuda inanılmaz bir derece de desteklerini göstermektedir" diye konuştu.

BAKIŞ AÇILARI DEĞİŞTİĞİ

Gerçekleşen bu projelerle birlikte engellilere yönelik bakış açılarının değiştiğini belirten Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu,  "Engelli arkadaşlarımıza bu projeyle birlikte onlara dokunmak istedik. Biz dışarıdan bakınca engelli arkadaşlarımız topluma kazandırılması gereken birileri olarak görüyorduk. Ama biz onların içerisine girince bizim ne kadar eksik tarafımızın olduğunu görmemize sağladılar. Engelli vatandaşlarımızdan kibarlığı öğrendik, ekip ruhunu öğrendik, hoşgörüyü ve sevgiyi öğrendik. Engelli vatandaşlarımız  bize çok şey öğretti.  Biz onlara sadece meslek öğretmekle yetine bildik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER