ERİKLİ MODERN SPOR TESİSİNE KAVUŞTU

Kentsel dönüşümü sosyal donatı alanlarının yanı sıra vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak projelerle destekleyen Yıldırım Belediyesi, Erikli Mahallesi’nde bin 20 metrekarelik kullanım alanına sahip Erikli Spor Tesisi’ni düzenlenen törenle açtı.

ERİKLİ MODERN SPOR  TESİSİNE KAVUŞTU

Spor ve sosyal tesis olarak Yıldırıma kazandırılan tesis, 800 metrekare futbol sahası ve 220 metrekare spor ve sosyal tesis binası ile bölgedeki vatandaşlara hizmet verecek. Tesisi açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Büyükşehir Başkanvekili Şükrü Köse, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, Yıldırım Askerlik Şubesi Başkanı Doğan Yavaş, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.

GENÇLERİN BULUŞMA NOKTASI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 79. ölüm yıldönümünde şükran ve minnetle yad ettiklerini söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Erikli mahallemiz gelişen, hızlı dönüşen ve nitelikli konutların da oluştuğu, ticari potansiyeli yüksek olan bir mahallemiz. Burada Erikli mahalleli gençlerimizin spor yapabilecekleri, sadece sporla sınırlı olmayan futbol sahası, dinlenme alanları bulunan sosyal tesis gençlerimizin buluşma noktası olacak” dedi. Mahalle kültürünü geliştirmek adına çocukların yaşadıkları yer ile aidiyetlerinin oluşabileceği, enerjilerini harcayabilecekleri spor alanları oluşturduklarını hatırlatan Başkan Edebali, “Artık Erikli'deki gençlerimizin futbol oynayabilecekleri bir sahaları var, aileleri ile gelip dinlenebilecekleri olan sosyal tesisimiz şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu. Başkan İsmail Hakkı Edebali ve beraberindekiler düzenlenen törenle tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER