FotoFest'in konukları Meksika ve Çin

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) iş birliğiyle bu sene ‘Çarşılar&Alışveriş’ temasıyla yapılan ve konuk ülke olarak Çin Halk Cumhuriyeti’nin belirlendiği 7. BursaFotoFest, dolu dolu programlarıyla fotoğraf tutkunlarını usta isimlerle bir araya getirmeye devam ediyor.

FotoFest'in konukları Meksika ve Çin

Merinos AKKM Fuar Alanı seminer salonunda Mert Gündoğdu tarafından ‘Canon teknolojileri’ semineri verildi. Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu’ndaki Sanatçı söyleşilerinin konuğu ise Meksikalı fotoğraf sanatçısı Rodrigo Cruz oldu. BursaFotoFest’e davet edildiği için mutlu olduğunu dile getiren Cruz, festivali düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve BUFSAD’a teşekkür etti. Kendisinin ağırlıklı olarak belgeseller hazırlayan fotoğrafçı olduğunu belirten Cruz, “İnsan hakları ve çevre meseleleri ağırlıklı çalışıyorum. Bursa’da Peru’daki

“MADENCİLİK YENİ GELİŞİYOR”

Amazon ormanları içerisinde yer alan maden ocaklarının durumunu ve madencilerin çalışma koşullarını anlatacağım. Meksika’da da madencilik yeni yeni gelişiyor. Bu çalışmayla Meksika hükümetinin madencilikle ilgili yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek istedim” dedi. Amazon ormanları içerisindeki maden ocaklarında yaptığı fotoğraf çalışmalarını paylaşan Cruz, karşılaştığı sıkıntıları ve yaşam hikayelerini anlattı. Sanatçı söyleşisinin diğer konuğu ise Belçika’dan Tim Dirven oldu. Kitapta yer alan fotoğraflarını gösteren Dirven, ABD’den başlayıp Avrupa, Balkanlar, Uzak Doğu ve Afrika’ya devam eden fotoğraf serisinin hikayelerini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER