Hayırsever Kestaneciden anlamlı bağış

Bursa Gemlik'te yaşayan hayır sever bir kestaneci, yaptığı kârın yarısını Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na gönderiyor.

Hayırsever Kestaneciden anlamlı bağış

TSK'nın sürdürdüğü sınır ötesi Afrin Operasyonu’na destek çığ gibi büyüyor. Halkın duaları eşliğinde devam eden operasyona, oldukça anlamlı bir destek de Gemlik’ten geldi. Gemlik’te seyyar tezgahta kestane kebap satışı yapan Fatih Topçu (42), kestane tezgahına astığı tabela ile satışlarından elde ettiği kârın yarısını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlayacağını duyurdu.

Kahraman Türk Ordusu’nun başarısı için tüm Türkiye gibi kendisinin de duacı olduğunu söyleyen Fatih Topçu, aklına gelen bu projeyi hayata geçirdiğini vurguladı. Mehmetçiğe atkı ve bere ören bayanları, sınırda bekleyen askerlere ısınmaları için yakacak odun taşıyan gençleri görünce çok duygulandığını belirten Topçu, “15 Temmuz gecesinde direnişin sembolü haline gelen ve gelen emir doğrultusunda canını ortaya koyarak darbenin seyrini değiştiren şehit Ömer Halisdemir’in hemşehrisiyim, Niğdeliyim. Ben ne yapabilirim diye düşündüm. Aklıma bu fikir geldi. Uygulamaya koydum. Çok olumlu tepkiler alıyorum. İnsanlar tabelayı görünce duraksıyor ve okuyup duygulanıyorlar. Ekmek parası kazanmak için hem işimi yapıyorum hem de Mehmetçiğe destek verme fırsatını elde ediyorum. İnsanların olumlu tepkisi de hoşuma gidiyor. Bir farkındalık da oluşturmuş oluyorum. En çok da bu beni sevindiriyor” şeklinde konuştu.

Gemlik sahil şeridinde çalıştırdığı kestane tezgahını Türk Bayrağı ve Gemlikli şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı posterlerle süsleyen Topçu, banka aracılığı ile Mehmetçiğe ulaştırdığı bağışın ödeme dekontunu da tezgahına asacağını kaydetti. Fatih Topçu, başlatılan operasyonda Mehmetçiğe başarılar dilediğini de sözlerine ekledi. Topçu, banka aracılığıyla 488 lira para gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40