Kanserle savaşta yeni bir soluk

Bursa Antikacılar Derneği’nin düzenlediği antika mezatında eski ve nadide eşyaları almak için bir araya geldi.

Kanserle savaşta yeni bir soluk

Satılan eşyalar Uludağ Üniversitesi Onkoloji derneğine bağışlandı. Gramofondan, foto romanlara, eski kap ve çanaklardan plaklara her çeşit antika eserin açık arttırmayla satıldığı mezatta antika severler en nadide parçaları alıp onkoloji derneğindeki kanser hastalarına bağış yapabilmek için kıyasıya yarıştı. Fiyatları 5 liradan binlerce liraya kadar çıkan antika eşyalar her yaştan antika sever tarafından satın alındı ve geliri Uludağ Üniversitesi Onkoloji Derneğine bağışlandı.

HERKES ELE ELE VERDİ

  Antikacılar derneği başkanı Erdal Sadıç, "Duyarlı antikacılarımız gönüllerinden kopan eşyaları bize bağışladılar. Ve bizde bu eşyaları burada sergileyerek buradan gelen tüm gelirleri Uludağ Onkoloji Dayanışma derneğine bağış olarak vereceğiz. Gönül ister ki daha çok şey yapalım ama herkesin bütçesine göre elimizden gelen ne varsa yoksa topladık bu ürünlerin hepsi 5 liradan çıkıp açık arttırma ile satılacak ve hiç bir gelirine dokunulmadan Onkoloji derneğine bağışlayacağız" dedi.

"ANLAMLI ETKİNLİK"

  Uludağ Üniversitesi Onkoloji Derneği Başkanı Fisun Önen, "Antika severler ile birlikte ortaklaşa çok anlamlı bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Antika severler derneğinin gerçekleştireceği mezatın geliri de Uludağ Onkoloji dayanışma derneğine aktarılacak. Ve kanserli hastalara destek olmak için kullanılacak. Antika severler derneğinin bu hassasiyeti için çok teşekkür ediyoruz kendilerine" dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40