Karacabey'de devrim niteliğinde bir çalışma

Karacabey Belediyesi tarafından, vatandaşlara daha hızlı hizmet sağlanabilmesi hedefiyle altyapısı tamamlanan ‘Akıllı Kent Otomasyon sistemi’ içinyapılan yeni güncellemelere dair,özellikle kırsal mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Karacabey'de devrim niteliğinde bir çalışma

'Akıllı Kent Otomasyon Sistemi' için yaklaşık 1 yıldır sürdürülen çalışmalar sonucu, şehir merkezindeki tüm cadde, sokak ve binalar görevli personel tarafından sahada tespit edilirken, oluşturulan verilerin sayısal ortama aktarılması sağlandı. Bu sayede oluşturulan veri bankası ile güncellenmeye müsait bir bilgi birikimi sağlanırken, bu sayede vatandaşlara da daha hızlı hizmet aktarımı yapılmış olacak. Akıllı Kent Otomasyon Sistemi için yaklaşık 1 yıldır sürdürülen çalışmalar sonucu, şehir merkezindeki tüm cadde, sokak ve binalar görevli personel tarafından sahada tespit edilirken, oluşturulan verilerin sayısal ortama aktarılması sağlandı. Bu sayede oluşturulan veri bankası ile güncellenmeye müsait bir bilgi birikimi sağlanırken, vatandaşlara da daha hızlı hizmet aktarımı yapılmış olacak. Şehir merkezindeki çalışmaların ardından, bu kez köy statüsünden mahalleye geçen yerleşim yerlerinde de aynı çalışma yapıldı. Bu sayede ilgili projeye Karacabey, bütünüyle dâhil olmuş olacak. Bu çerçevede, ‘Akıllı Kent Otomasyon sistemi’ için yapılan yeni güncellemelere dair özellikle kırsal mahalle muhtarlarına bilgilendirildi..

MUHTARLARDAN PROJEYE DESTEK

Toplantıda, özellikle kırsal mahallelerde tek tip sokak uygulaması son bularak, şehir merkezi ile entegre bir şekilde bütünleşeceği bilgisi paylaşılırken, kırsal mahallelerde de her cadde ve sokağa numara-isim verilerek, aynı zamanda kapı numaralarının da güncellenip, kullanıma hazır hale getirileceği bildirildi. Yapılan toplantıda AKOS ile alakalı muhtarlara ön bilgi verilerek, projenin amacı aktarıldı. Muhtarlar da oluşturulacak bu veri tabanın önemli olduğunu ve projenin başarılı olması için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade etti.

KÖYLERDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı konuşmada, “Bizler teknolojik yatırımları önemseyen bir anlayışla görevimizi yürütüyoruz. Bu kapsamda, Karacabey’de devrim niteliğinde bir çalışma ile tüm cadde ve sokaklarımıza tek tek girerek, kapı numaralarına kadar sayısal ortama aktarılmasını sağladık. Bu işlem şehir merkezinde tamamlandı. Şu anda köylerimizde aynı çalışmaya başlıyoruz. Karacabey sınırları içerisinde,Bütünşehir düzenlemesi ile mahalle statüsüne geçen köyler de dâhil her sokak birbirinin devamı niteliğinde ve düzenli olacak. Köylerdeki karmaşık numaralandırma sistemi ve bunun gibi karışık diğer düzenler komple değiştirilerek; yerine kolay, anlaşılabilir ve pratik güncellemeler yapılacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER