Karacabey'de kültür ve yöresel gün heyecanı

Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap, Kültür ve Yöresel Ürün Günleri başladı. Etkinlik 12 Kasım’a kadar sürecek.

Karacabey'de kültür ve yöresel gün heyecanı

Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen ve 12 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek olan Kitap, Kültür ve Yöresel Ürün Günleri başladı. Açılışa Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Başkan Ali Özkan, “Bugün iki farklı konsepti bir arada yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bunu katılacak yazarlar ile daha da anlamlı hale getireceğiz. Yakın zamanda başlattığımız kitap okuma faaliyeti ile geleceğimizin teminatı çocuklarımıza örnek olmaya çalışırken, bu yavrularımızı şimdi de okudukları kitapların yazarları ile buluşturacak olmanın sevincini yaşıyoruz.

BAŞKAN, KİTAP DAĞITTI

Bunun yanında mahalli ürünler üzerine açtığımız bir diğer alanda ise yöremizin ürünlerini bir kez daha halkla buluşturuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi. Başkan Ali Özkan, belediye standına geçerek, küçük çocuklar için bastırılan kitapları bizzat dağıttı ve miniklerden bu kitapları okuma sözü aldı.

3 YAZAR OKURLARIYLA BULUŞACAK

Öte yandan 10 gün boyunca Atatürk Kent Meydanı’nda sürecek kitap günlerinde 3 farklı yazar da okurlarıyla buluşacak. 4 Kasım’da Ahmet Haldun Terzioğlu, 5 Kasım’da Mürşit Canpolat, 11 Kasım’da ise Nermin Taylan, Karacabey’de okurları ile bir araya gelecek. Yazarlar bir yandan kitaplarını okurlarına imzalayacaklar, bir yandan da onlarla sohbet edecek.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER