Küçük Seyyahlar Bursa'yı Keşfetti

İller arasında kardeşlik bağlarının güçlenmesi ve birlik, beraberliğin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ devam ediyor. Proje kapsamında Erzurum’dan gelen 108 öğrenci, hafta sonu boyunca Bursa’nın tarihi ve turistik mekânlarını görme fırsatı buldu.

Küçük Seyyahlar Bursa'yı Keşfetti

İçişleri Bakanlığı tarafından 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilen 15 yaş ve altı 50 bin katılımcının ülkenin farklı illerini ziyaret edeceği ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ sürüyor. Proje kapsamında Erzurum’dan 108 öğrenci daha Bursa’ya gelerek, Bursa’nın tarihi ve kültürüyle tanışma imkanı buldu.

“BURSA SİZİN DE EVİNİZ”

BüyükşehirBelediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, Erzurum’dan gelen öğrencilerle Kayhan Döner Sofrası’nda bir araya geldi. Burada öğrencilere hitap eden Köse, projenin önemine değinip, Bursa hakkında bilgiler verdi. Köse, “Bursa, sizin kendi eviniz gibi. Erzurum’dan gelen siz değerli öğrencilerimizi Bursa’da ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Bursa, Erzurum’u bağrına basmış bir şehir. Erzurumlu kardeşlerimiz, Bursa’da en fazla ikamet edenler arasında” dedi.

“ANADOLU İLE GURUR DUYUYORUZ”

Başkanvekili Köse, gençlere hedef belirlemeleri konusunda tavsiyede bulunarak, “Kendinize bu yaşlarda hedef belirleyin ve hedeflerinize emin adımlarla yürüyün. Özgüvenli bireyler olarak, ülkeyi daha güçlü, daha iyi bir seviyeye ulaştıracağız. Hep birlikte Anadolu’yuz, Anadolu ile gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu. Köse, “Daha önce de 120 kişilik bir grubun geldiği Erzurum'dan, bu kez yine 108 kişilik ikinci heyet, Bursa’ya geldi. Öğrenciler, Bursa’da tarihi ve turistik mekânları gezerek, kenti daha yakından tanıma şansı buluyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER