Kültür ve sanatın kalbi Yıldırım'da atıyor

Yıldırım Belediyesi, 7’den 70’e vatandaşları ücretsiz kültür sanat faaliyetleri ile buluşturuyor.

Kültür ve sanatın kalbi Yıldırım'da atıyor

Yıldırım Belediyesi, 7’den 70’e vatandaşları ücretsiz kültür sanat faaliyetleri ile buluşturuyor. Kültür sanat sezonunun başlamasıyla birlikte ilçede 90 bin 226 kişiye ulaşıldı. 

Tiyatro, sinema gösterimi, panel, seminer ve değişik faaliyetlere ev sahipliği yapan Yıldırım Belediyesi, sezonun başlamasından bu yana geçen 3 aylık süre içerisinde 90 bin 226 kişiye ulaştı. Barış Manço Kültür Merkezi başta olmak üzere Adile Naşit Tiyatrosu’nda çocuk, genç, yaşlı ve engelli vatandaşlara ücretsiz kültür sanat programı gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, ayrıca okullara da giderek faaliyetlerini öğrencilerle buluşturuyor. Alo Tiyatro, Masalcı Dede, çeşitli sanat atölyeleri ve Şehir Pasaportu ile son 3 ayda 44 bin 396 çocuk bu faaliyetlerden faydalandı.

Yıldırım’ın kültürel mirası ile zamana tanıklık eden bir şehir olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizde Anadolu, Balkanlar ve Kafkaslar’dan gelen hemşehrilerimizin sayısı oldukça fazla. Bu kadar derin ve farklı zenginliği olan bir ilçede kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de bir arada yaşayan bir toplumda yerel yönetimler olarak, ilçemizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli hamleler yapıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40