LİMAK'tan farkındalık yaratan proje

Limak Uludağ Elektrik, sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratmaya devam ediyor.

LİMAK'tan farkındalık  yaratan proje

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da görevli elektrik tedarik şirketi olan ve Türkiye’de serbest tüketici müşterilerine elektrik satışı gerçekleştiren Limak Uludağ Elektrik, 'Meme Kanseri' ile ilgili ekim ayı faturalarında müşterilerine mesaj verdi. Mesajda "40 yaş üzeri kadınlar yılda bir kez mamografi çektirerek meme kanserinden korunabilirler" ifadeleri kullanıldı.

FATURALARA UYARI MESAJI

Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği(ONKO-DAY) ile birlikte farkındalık oluşturmak için iş birliği yaptıklarını söyledi. Meme kanseri konusunda başta kadınlar olmak üzere toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla çalışma başlattıklarını ifade eden Aytac; “ONKO-DAY ile birlikte hareket ederek, bayanlarda görülme riski yüksek olan meme kanseri ile ilgili 3 milyon müşterilerimizin faturalarında uyarı mesajı yayınladık" diye konuştu.

HER 10 SANİYEDE 4 KİŞİ KANSER

Aytaç, "Dört ilde bulunan müşteri işlem merkezlerimizdeki afişler ile müşterilerimizde farkındalık oluşturmaya çalıştık. Kurum olarak sosyal sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi. ONKO-DAY Başkanı Füsun Önen de “Her 10 saniyede 4 kişi kanser oluyor, her 8 kadından biri meme kanseri olabilir. Bu nedenle kadınlarda farkındalık oluşturulmalı ve kadınlar hastanelerden korkmadan doktora başvurmalıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER