Liseler kısa film için yarışacak

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü, lise öğrencilerinin evrensel ve milli değerlere ilişkin tutum ve davranışların bilinmesi ve özendirilmesi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ‘değerlisiniz’ temalı kısa film yarışması düzenliyor.

Liseler kısa film için yarışacak

Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü, değerlisiniz’ temalı kısa film yarışması düzenliyor. Adalet, dostluk, yardımseverlik gibi temel insani değerlere karşı duyarlılık oluşturarak, eğitime sinemanın araştırıcı gözüyle bakılmasını sağlamak için projelendirilen ödüllü kısa film yarışmasının tanıtımı belediye meclis salonunda yapıldı.

‘‘İNSANİ DEĞERLERE KATKI SAĞLAYACAK’’

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı tanıtım toplantısında yarışmanın şartnameleri hakkında bilgiler verildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, ‘değerlisiniz’ yarışmasının sinema sanatında özgün fikirleri olan öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerine zemin hazırlayacağını, bunun yanı sıra geçmiş ve bugün arasında bağlantı kuran zengin insani değerlerin birikimine katkı sağlayacağını belirtti.

‘‘DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ’’

Başkan Kurtulan; “ Biz, böyle güzel bir fikrin dışında olamayız. Sahip olduğumuz değerleri farklı araçlarla, farklı gözlerle özümsemeye ve topluma yaymaya ihtiyacımız var. Bizim neslimiz, yokluğun sınavıyla bugünlere geldiler. Onları bugüne taşıyan ve kültürümüzün mihenk taşı olan değerlerin bizim genlerimizde olduğuna inanıyorum. Asıl olan öğretmenimizin, anne ve babamızın bize aşıladığı değerleri geleceğe taşımaktır. Bu konuda yapılacak her çalışmanın yanında olmaya, eğitim camiasına destek vermeye devam edeceğiz ” dedi.

‘‘TEKNOLOJİYİ DEĞERLERLE BULUŞTURMALIYIZ’’

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ise öğrencilerin araştırmacı, entelektüel merak sahibi, yenilikçi ve ekip çalışması yapabilecek niteliklerini ön plana çıkarmak fikrinden doğan yarışmanın teknoloji dünyasında insani değerlere vurgu yapacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER