Mobil başkan mobil belediye

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin vatandaşlardan gelen soruları cevapladığı ve sosyal medya üzerinden yayınlanan ‘Sorun Çözelim’ programı 56 ülkeden 603 bin 874 kişiye ulaştı.

Mobil başkan mobil belediye

Vatandaşların yönetime katılmalarını sağlamak için teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Yıldırım Belediyesi, hayata geçirdiği uygulamalarla fark oluşturuyor. ‘Mobil Uygulama’, ‘Çözüm Merkezi’, ‘Yıldırım Web TV’gibi uygulamaların ardından hayata geçirilen ve Facebook, Twitter, Youtube, Dailymotion gibi sosyal paylaşım platformlarının yanı sıra Yıldırım Web TV’den yayınlanan ‘Sorun Çözelim’ programında Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, vatandaşların sorularını cevaplıyor, taleplerini dinliyor. Perşembe günleri saat 21.00 de yayınlanan program esnasında vatandaşlar soru ve taleplerini doğrudan Başkan Edebali’ye ulaştırıyor. İşitme engellilerin de programı takip edebilmesi için program işaret diliyle anında çevriliyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen programın ilk 4 bölümü Avusturalya’dan Kanada’ya, Mısır’dan Rusya’ya 56 ülkede 603 bin 874 izleyiciye ulaştı. Bunlardan 119 bin 313’ü yayını en az 23 dakika izledi. Yine yayını takip edenlerin yüzde 76’sı Bursalılardan oluşurken, İstanbul Ankara, Kocaeli yayının en fazla takip edildiği iller oldu. Yine yayını takip edenlerin yüzde 71 erkek, yüzde 29 ise kadınlardan oluşuyor. Öte yandan, Yıldırım Belediyesi tarafından 11 ayda
114 canlı yayın gerçekleştirildi.

‘SORUN ÇÖZELİM’

Yıldırım’ı büyük bir aile olarak değerlendirdiklerini ve bu ailenin tüm fertlerinin yönetimin içerisinde aktif olarak yer almasını istediklerini söyleyen Edebali, “Göreve geldiğimiz gün hemşerilerimize Yıldırım’ın sakini değil sahibi olun çağrısında bulunduk. Bu çerçevede hemşerilerimizi yönetime dahil etmek için projeler uygulamaya koyuyoruz. Başlattığımız ‘Sorun Çözelim’ programımızla yüz binlerce insanımıza ulaşıyoruz. Her programda vatandaşlarımızdan 350- 400 soru geliyor. Bunların bir kısmını doğrudan yayında cevaplıyoruz. Yayın esnasında cevaplayamadığımız sorulara ise daha sonra cevap veriyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER