Öğretmen çift, 26 ülke gezdi

İznik’de öğretmenlik yapan Soner-İnci Sarıhan çifti, 26 ülke gezisindeki anılarını ve tecrübelerini hem öğrencilere hem de macera tutkunlarına aktarıyor.

Öğretmen çift, 26 ülke gezdi

İznik’de öğretmenlik yapan Soner-İnci Sarıhan çifti, yıllardır yaz tatillerinde bisikletleriyle dünya turuna çıkıyor.Sarıhan çifti şu anda 8 yaşında olan çocuklarının da çoğuna katıldığı 26 ülke gezisindeki anılarını ve tecrübelerini hem öğrencilere hem de macera tutkunlarına aktarıyor. 2005 yılında ani bir kararla başladıkları Akdeniz ve Karadeniz ve bisiklet turunun ardından yurt dışına çıkmaya karar verdiklerini belirten Sarıhan Çifti, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günlerinde gerçekleşen söyleşide Bursalılarla tecrübelerini paylaştı.

MİNİK GEZGİN

Aynı zamanda İznik Doğa Sporları Kulübü kurucusu olan Sarıhan Çifti, ilk yurt dışı deneyimlerini 2007 yılında İran, Pakistan ve Hindistan turunda 2600 kilometre pedal çevirirken bu zamana kadar 26 ülke onlarca şehir yüzlerce köy gezdiklerini belirtti. 2009 yılında çocuklarının doğmasıyla 1 yıl gezilere ara veren çift, 2011 yılından itibaren çocuklarını da yanlarına alarak gezilere devam etti.Son olarak Hollanda turu yaparak, iki kere Uludağ Zirvesi yüksekliğindeki Alp Geçit'lerine bisikletle tırmanan Soner ve İnci Sarıhan çiftinin 'Pedalımda 5 Ülke' ve 'Minik Gezgin Yolda Büyümek' adlı iki kitabı bulunurken, söyleşi sonunda katılımcıların sorularını cevapladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER