Ortak akılla çalışacağız

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı, makamında ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şehrin geleceği için ekonomi ve üretimin desteklenmesi gerektiğini belirterek, Bursa’nın ortak akılla daha güzel hedeflere ulaşacağını söyledi.

Ortak akılla  çalışacağız

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve BTSO Yönetim Kurulu üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’ndaki makamında bir araya geldi. Başkan Aktaş, Bursa’nın tarih, kültür ve turizm şehri oluşunun yanı sıra aynı zamanda bir de ekonomi şehri olduğunu söyleyerek, “Ekonominin canlı, dolu dolu yaşandığı Bursa, ihracat ve üretim rakamlarıyla, sanayi bölgeleriyle çok ciddi noktalara gelmiş ama çok daha güzellikleri hak eden bir şehir. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi üç önemli metropolün orta noktasında, önemli avantajları bünyesinde barındıran Bursa’nın lokomotif kuruluşu olan BTSO’nun ziyareti bu yüzden anlamlı” dedi.

“İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ”

Başkan Aktaş, 13,5 yıllık belediye başkanlığı sürecinde benimsediği bir konuyu paylaşarak, “Ekonomiye, sanayiye destek verilmeli. Üreten bir Bursa, üreten bir Türkiye, bizi çok daha kolay hedefe ulaştıracak. Bu manada sivil toplum kuruluşları ve birliklerle iş birliğine her zaman hazır olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum. Ortak akılla birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız. Bursa, güzel bir şehir ve çok daha fazla güzellikleri hak ediyor” diye konuştu. BTSO ile iş birliği içinde gerçekleştirdikleri projeleri çok önemsediğini de belirten Aktaş, TEKNOSAB’ın da Bursa için çok önemli ve değerli bir çalışma olduğunu kaydederek, “Bursa’yı daha güzel hedeflere koşturmak için mücadele edeceğiz” ifadesini kullandı.

“STRATEJİK ORTAĞIZ”

BTSO Başkanı İbrahim Burkay da İnegöl’den bu yana çok yakından tanıştıklarını ifade ettiği Başkan Aktaş’a yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Burkay, birçok projede de beraber çalıştıklarını hatırlatarak, “İnşallah, o tecrübeleri Büyükşehir Belediyesi’nde de göstereceğinizden eminiz. BTSO olarak bizler Bursa’nın ortak payda kuruluşuyuz. Başkanımız ortak akılla işbirliğine değer veriyor. Özellikle kentin iş ve ekonomi alanındaki birçok projeyi, çatı kuruluşu olarak BTSO bünyesinde yürütüyoruz. Bu projelerin hemen hemen tamamında Bursa Büyükşehir Belediyesi ile çok stratejik ortaklıklarımız ve iş birliklerimiz var. İnşallah bu dönemde de aynı anlayışla bu projeleri beraber yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER