Problemler birinci elden çözülecek

Orhangazi Belediyesi ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sosyal hizmet merkezi protokolü imzalandı.

Problemler birinci elden çözülecek

İmza töreninden sonra açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, "İnşallah sosyal hizmet merkezimiz yakında hizmete girdiğinde halkımızda işlerin ne kadar kolaylaştığını, işlerinin ve problemlerinin birinci elden ne kadar kolay çözüldüğünü görecekler" ifadelerini kullandı.

ORHANGAZİ'DE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Orhangazi Belediyesi ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sosyal hizmet merkezi protokolü imzalandı.  İmza töreninde konuşan Orhangazi Belediyesi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, "Halkımızın problemleri birinci elden ne kadar kolay çözüldüğünü görecekler" dedi.

Orhangazi Belediyesi'ndeki protokol törenine Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Başkan yardımcıları Necmettin Şahin, Tarık Erdem, Aydın Sancar, Belediye Meclis üyesi Serkan Ateş ile Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürü Erkut Öneş katıldı. Sosyal hizmet merkezi protokolünü ise Başkan Çağlayan ve İl Müdürü Öneş imzaladı. Protokol imza töreninden sonra açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi için çok önemli bir hizmetin daha hayata geçtiğini söyledi.

"PROBLEMLER BİRİNCİ ELDEN ÇÖZÜLECEK"

Belediye ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında sosyal hizmet merkezinin işletilmesi noktasında hazırlanan protokolü imzaladıklarını belirten Çağlayan, 'Bu şu manada çok önemli; gerek engellilerimizin, gerek dezavantajlı guruplarımızın, yaşlılarımızın dolayısıyla bir şekilde bakıma muhtaç her kesimden insanımızın işlemlerinin bundan sonraki süreçte Bursa'ya gitmek zorunda kalmadan, buradan işin merkezinden yürütüleceği bir dönem başlıyor. Dolayısıyla bu hizmeti Orhangazili hemşerilerimizin ayağına getirdikleri için başta değerli il müdürümüze teşekkür ediyoruz. İlk günden itibaren bu noktadaki talebimizi kendilerine ilettiğimizde hiç düşünmeden, sorgulamadan kabullerini beyanları ve sonraki süreçte bu hizmetin Orhangazi'ye getirilmesi noktasında sürekli ilgileri ve bugünde bir şekilde neticeye vardırmaları samimi ve çözüm odaklı yaklaştığının bir işaretiydi" dedi. Başkan Çağlayan açıklamasını şöyle sürdürdü: "İnşallah sosyal hizmet merkezimiz yakında hizmete girdiğinde halkımızda işlerin ne kadar kolaylaştığını, işlerinin ve problemlerinin birinci elden ne kadar kolay çözüldüğünü görecekler. inşallah hem onların hayır duaları, hem bizlerin teşekkürleri de kendilerinin bundan sonraki çalışmalarının bir zeminini oluşturacaktır diye düşünüyorum."

"MERKEZ, TÜM HALKA HİZMET EDECEK"

Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürü Erkut Öneş ise, Orhangazi'de açılacak sosyal hizmet merkezinin buradaki tüm halka, dezavantajlı guruplara hizmet edeceğini belirtti. Bunun içinde yaşlısı, çocukları, ekonomi seviyesi düşük olan aileler, engelliler, Şehit ailesi Gazi işlemleri, kimlik kartları gibi tüm işlemlerin Orhangazi'deki sosyal hizmetler merkezinde hayat bulacağını ifade eden Öneş, "Buradaki hiçbir vatandaşımız bu işlemleri yaptırmak için daha önce yaptığı gibi Osmangazi yada başka bir sosyal hizmet merkezimize gitmeyecekler. Tüm işlemleri burada çözülecek. Bu sosyal belediyecilik, sosyal devlet anlayışının birarada yürümesi çok güzel hizmetlerin ortaya çıkmasına neden oluyor" diye konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın açtığı yolda ilerlediklerini söyleyen Öneş, 'Kendisi bize bu konuda büyük önder oluyor. Nihayetinde birçok ilçede biz sosyal hizmet merkezi açmak zorundayız. halka gitmek zorundayız"  ifadelerini kullandı.  

"PERSONELİMİZ KAPI KAPI DOLAŞACAK"

Orhangazi'de Belediye tarafından tahsis edilen yeri çok beğendiklerine dikkat çeken Öneş, "En kısa zamanda burada sosyal hizmet merkezimizi hayata geçireceğiz. Ayrıca Bakanlığımızın Aile Sosyal Destek Projesi kapsamında ASDEP personelimizde burada görev alacak. ASDEP personelimiz kapı kapı her eve, her köye, her mahalleye gidecekler. Denetimler yapacaklar. bizden bir ihtiyacınız var mı diye soracaklar. Belli bir zaman geçtikten sonra Orhangazi'de hangi mahalle, hangi sokaklarda risk oranı var. Yada ihtiyacı olanlar nerede daha çok yoğunlaşmış, neye ihtiyacı var ilçenin bu ortaya çıkacak. Yani ilçenin risk haritası çıkmış olacak. Ulaşamadığımız yer, gidemediğimiz yerin kalmaması lazım. Bu insanlar bize emanet. Gerek başkanıma Belediye başkanı oldukları için, gerekse il müdürü olduğumuz için bize emanetler. Bugün burada herhangi bir çocuk ekonomik seviyesi düşük olduğu için aç yatıyorsa, herhangi bir engellimiz bizden engelli bakım ücreti alacağı halde alamıyorsa bunun sorumlusu da il müdürlüğü olarak biziz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER