Sağlıklı Kentler'de değişim

Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasının ardından boşalan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı’na, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in adaylığı uygun bulunmuştu.

Sağlıklı Kentler'de değişim

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Bursa Almira Otel’de gerçekleştirilen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Genel Kurulu’na katılarak, adaylığını açıkladı. Başkan Türel, birlik genel kurulunda kullanılan 91 oyun tamamını alarak Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı’na seçildi. Başkan Menderes Türel, öncelikle kendisini başkanlığına aday gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve genel kurul üyelerine teşekkür etti.

TAM DESTEK SÖZÜ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sağlıklı Kentler Birliği’nin çalışmalarına hem şahsen hem de kurum olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi. Belediyeciliğin tek bir okulu olmadığını, belediyeciliğin tecrübe işi olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “Bu noktada çok tecrübeli belediye başkanı abilerimiz, arkadaşlarımız var. Çok değerli meclis üyelerimiz var, şehirlerimizin çok güzel örnekleri var bu konuda. İnanıyorum ve ümit ediyorum ki bu tip birlikteliklerle, bir araya gelişlerle inşallah şehirlerimize bu ve benzeri güzel örnekleri yaşatmak, geliştirmek, ortaya çıkarmakta da önemli kazanımlar sağlarız. Bu vesileyle başta Menderes Türel başkanız olmak üzere görev alacak arkadaşlara başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Sağlıklı Kentler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na öncelikle sayın genel başkanımız ve genel merkezimizin olurlarıyla daha sonra da meclisimizin tasdikiyle seçilmiş bulundum. Bu günden sonra inşallah ekibimizle, arkadaşlarımızla beraber Türkiye’nin dördüncü büyük kenti yeşil Bursa’yı, Osmanlı şehri Bursa’yı, tarih ve kültür şehri Bursa’yı, ekonomi ve sanayi şehri Bursa’yı çok daha ileri noktalara taşımak için heyecanla gayretle güzel işlere imza atacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER