Samanlı'da trafik sorunu çözülüyor

Samanlı Mahallesi’ndeki ağır tonajlı araç trafiğini azaltmak amacıyla 11 Eylül Bulvarı’ndan Bursa Çevre Yolu’na direk bağlantı sağlayacak yol tamamlanıyor.

Samanlı'da trafik sorunu çözülüyor

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilçeyi modern ve yaşanabilir bir konuma getirmeyi hedefleyen Yıldırım Belediyesi, ulaşımda da yaşanan sorunları çözüme kavuşturuyor. Yıldırım Belediyesi tarafından başlatılan yol çalışması ile Samanlı Mahallesi’ndeki yaşanan trafik yükü azaltılıyor. Yapımında sona gelinen 15 metre genişliğinde ve 3 bin 50 metre uzunluğundaki yol, ağır tonajlı araçların Samanlı Mahallesi’ne girmeden 11 Eylül Bulvarı ile Bursa Çevre Yolu’na bağlantısını gerçekleştirecek.

TRAFİK YÜKÜ AZALIYOR

Kentsel dönüşümün tamamlayıcı unsurlarından biri olan ulaşılabilir şehir hedefi doğrultusunda projeleri hayata geçirdiklerini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Şehrimiz her geçen gün büyürken vatandaşlarımızın da aynı oranda beklentileri artıyor. Ulaşımı rahatlatmak amacıyla açtığımız kilometrelerce yollarla Yıldırım’ın geleceğine yatırım yapıyoruz” dedi. Yapımı tamamlanan bağlantı yolu hakkında da bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “11 Eylül Bulvarını Bursa Çevre yolunu birbirine bağlayacak bağlantı yoluyla bu bölgedeki trafiği büyük oranda rahatlatacağız. Ağır tonajlı araçların şehir içi trafiğindeki yoğunluğunu 3 bin 500 metre uzunluğundaki yol sayesinde azaltacağız” şeklinde konuştu.

YILDIRIM’IN GELECEĞİNE YATIRIM

İlçedeki fiziki dönüşüm projelerini güvenli ve modern yollarla desteklemeye devam ettiklerini de aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yapılan çalışmalar sonucunda göreve geldiğimiz günden bu yana 24 bin 346 metre yeni imar yolunu ilçeye kazandırdık. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Yıldırım aynı zamanda en hızlı büyüyen ilçelerden birisi olma özelliğine sahip. Yeni yolların ve yatırımların olduğu yerlerde kalkınmanın hızla arttığı gerçeğiyle hareket ederek yeni yolları şehrimize kazandırıyoruz” şeklinde görüşlerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40