Sevdası uğruna hayatını kaybetti

Yıldırım’da 16 yaşındaki genç kız, ağabeyleriyle yaşadığı 3. kattaki daireden çarşafları birbirine bağlayarak, sevgilisine kaçmak isterken camdan düşerek yere çakılarak hayatını kaybetti.

Sevdası uğruna hayatını kaybetti

Yıldırım’a bağlı Yeşilyayla Mahallesi Yeşilyayla Caddesi’nde 4 yıl önce babasını, 1 yıl önce de annesini kaybeden 16 yaşındaki Kübra Dikmeli, ağabeyi Semih’in işe gittiği, diğer ağabeyi Sinan’ın da uyuduğu sırada cama çıkarak 17 yaşındaki erkek arkadaşı Engincan ile konuşmaya başladı. Engincan’a not kağıtlarıyla mesajlar gönderen Kübra evden kaçmak istediğini ve bunun için çarşafları kullanacağını yazdı. 6 katlı binanın 3. katında bulunan dairenin perdesini söken Kübra, yatak çarşafı ile perdeyi birbirine, onları da daha sonra binanın dış borularına bağladı. Engincan ve arkadaşları aşağıda beklerken Kübra cama çıkarak perdeyle aşağı inmek isterken dengesini kaybetti ve 10 metre yükseklikten yere çakıldı. 112 ekipleri yaptıkları müdahalede genç kızın öldüğünü belirledi.

“ANAHTAR KAPININ ÜZERİNDEYDİ”

Genç kızın ağabeyleri Semih ve Sinan ile akrabaları, Kübra’nın cesedini yapılan otopsinin ardından Adli Tıp Kurumu’ndan aldı. Sinan Dikmeli, “Parke işinde çalıştığım için gece 00.30 sıralarında yattım. Kardeşim televizyonlu odada oturuyordu. Hatta ona yatmasını söylediğimde, ‘Tamam’ dedi. Çelik kapıyı da üzerinden anahtarla kilitlemiştim. Yağmur giderine kumaş bağlayıp, inmeye çalışmış. Engincan diye bir arkadaşı da aşağıda onu bekliyor. Tutanayım derken dengesini kaybedip aşağıya düşüyor. Çelik kapıyı üstündeki kilidi çevirip açabilirdi. Anahtar üzerindeydi” şeklinde konuştu.

“ÇOK KAN KAYBETTİ”

Olayın ardından bir televizyon programına bağlanan Engincan B, “Biz birbirimizi seviyorduk. 3 hafta önce benim cep telefonuma birisinden 'Engincan ben iyiyim, bir yol bulacağım merak etme' diye mesaj attı. Ben de bir şey oldu sandım, merak ettim. Kübra’ların oraya gittim. Bana kağıt attı. Kağıtta aşağı ineceğini yazıyordu. Ben ilk başta şaka sandım. Kim inanabilir ki buna? İlk başlarda inanmamıştım. Daha sonra bana çantasını attı yukarıdan. Ondan sonra ben, 'yapma, saçmalama' diye bağırdım. Saat 02.30’da oldu bu olay. Benim önüme düştüğünde çok kötü oldum. Sarıldım ona, çok kan kaybetti. Ben saat 23.30 civarı oraya gittim. Konuşmaya başlayınca zaman geçti” dedi.

“ONUNLA EVLENMEK İSTİYORDUM”

Kübra'yı iki yıldır tanıdığını ifade eden Engincan B, “Öyle yapacak kız değildi. Ben oraya gidince ıslık çaldım öyle cama çıktı. Üç aydır onunla görüşmüyordum, onu görmeye gittim. 5 aydır Kübra’yı benimle görüşmemesi için eve kilitlediler. Ben Kübra’yı çok seviyordum, onunla evlenmek istiyordum. Hayaldi gerçek olmayacak. Kübra bazen bana gizli gizli mesajlar atıyordu. Ağabeyleri bakkala bile tek tük çıkarıyormuş, Ağabeyleri benimle görüştürmemek için yapıyordu. Ailem konuştuğumuzu biliyorlardı. Öfkem ağabeylerine karşı çoğalıyordu onu bana göstermedikleri için. Ben onu kaçırma planım olsaydı o kızın oradan inmesini istemezdim. Kendisi bana gelmek istediğini söyledi. Son mektubu attığında bağırdım ona saçmalama diye. Elbiselerimi hala saklıyorum kanlı olanları, o aşağı düştüğünde ben ona sarıldım ağladım” açıklamasını yaptı. Öte yandan, gencin Devlet Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından genç kızın cenazesini ağabeyleri Semih ve Sinan Dikmeli aldı. Genç kız Sıracevizler Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Erdoğanköy Mezarlığı’na defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER