Sular Vadisi'nde geri sayım devam ediyor

Kentsel dönüşüm projeleriyle daha yaşanabilir bir şehir inşa etmek adına çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi’nin, ilçenin marka değerini yükseltecek, vatandaşlara nefes aldıracak önemli sosyal donatı projesi olan Sular Vadisi’nde çalışmalar sürüyor.

Sular Vadisi'nde geri sayım devam ediyor

Mekansal ve sosyal dönüşümün unsurlarını bünyesinde barındıran önemli bir proje olan ve su temasıyla benzersiz nitelik taşıyan Sular Vadisi, tamamlandığında Yıldırım’ın ve Bursa’nın ‘yeşil’ vizyonuna artı değer sağlayacak. Temeli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali tarafından atılan ‘Yıldırım’ın Kültürparkı’, benzersiz mimarisi ile bünyesindeki göl ve tesisleriyle insanlar için yepyeni bir buluşma noktası olacak. Projenin merkezinde yer alan gölün yanı sıra teras kademeli oturma alanları, babil bahçesi- seyir terasları, gölgeli oturma bölümü, revan köşkleri ve yol boyu dinlenme köşeleri, havuzlar, şelaleler, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, cami, Osmanlı çeşmesi, belediye hizmet binası, aletli jimnastik köşesi ve maket evcil hayvan bahçesi Yıldırım’ın çehresini değiştirecek.

“MEDENİYETTEN İLHAM ALDIK”

Sular Vadisi’nin Yıldırım’ın gelişen yüzünü yansıttığını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Projemizde medeniyetimizden ilham aldık. Suyun anlamını bulduğu sular şehri Bursa’ya yakışacak bir proje. 34 bin metrekarelik alanda kazandırılan Sular Vadisi, bölgeyi beton yığını görüntüsünden kurtararak yeşille mavinin buluştuğu tematik bir yer haline dönüştürecek. Proje tamamlandığında bölgenin değeri artacağı gibi yaşam standartları da büyük ölçüde yükselecek. Yıldırım’a nefes aldıracak proje sadece şehrimize değil Bursa’ya da değer katacak bir eser olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER