'TABAN' DUALARLA GÖREVE BAŞLADI

Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından İnegöl Belediye Başkanlığı görevine seçilen Alper Taban, İshakpaşa Türbesi'nde dua ederek göreve başladı 

'TABAN' DUALARLA GÖREVE BAŞLADI

İnegöl'ün yeni Belediye Başkanı Alper Taban, İshakpaşa Türbesi'nde dua ederek göreve başladı. Alinur Aktaş döneminde gelenek haline getirilen her cuma günü bir camide bereket sofrası kurulma projesi İnegöl Belediyesi yeni Başkanı Alper Taban tarafından Kasımefendi Camii'nde sürdürüldü. Bereket sofrası programının ardından Alper Taban, beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, belediye başkan yardımcıları, AK Parti yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte İshakpaşa Türbesi'ne giderek dua etti. Duanın ardından açıklama yapan Taban, "Güzel bir cuma günü bir aradayız. 8 Kasım itibariyle İnegöl Belediyesi başkanlığı görevini getirildim. Bugün de değerli büyüklerimizin kabri başında dua edelim istedik. Duamızı yaptık. İnşallah kalan 17 aylık sürede verilen emaneti en güzel şekilde yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Görevimizin sonu geldiğinde emaneti en güzel şekilde o işi yapacak arkadaşımıza teslim edeceğiz. Rabbim inşallah hayırlı vazifeler yapmayı nasip etsin. Herkesin dualarını talep ediyorum" dedi.

"HALKIN İÇİNDE OLACAĞIZ"

  İlk projenin sorulması üzerine Taban, “Bana göre en büyük proje halkın içinde olmaktır. Halkın yanında olmak. Cumhurbaşkanımızın bize de vermiş olduğu en önemli talimat buydu. Bizim devam eden projelerimiz var, bunları tamamlayacağız. Vatandaşımızın sorun olarak gördüğü yada sıkıntı olmasa da öneri olarak şu da olsa daha iyi olur dediği her ne varsa bunları yerine getireceğiz” diye konuştu.

"ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK"

Alinur Aktaş’ın başlattığı meydan ve belediye hizmet binası projesinin devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine Taban, “Tabi ki devam edecek. Temel çalışmalarına geliyoruz. İnşallah kaldığı yerden devam edecek. Herhangi bir durması söz konusu değil. Biz kendimize herhangi bir bina yapalım değil, şehrimizin insanı için yapılacaktır. Mal mülk tamamen vatandaşa ait, anahtar vatandaşta. Cebimizde garanti oyumuz yok. Yarına çıkamayız belki. Bu süre içerisinde hizmet binasını tamamlayacağız. Saraylar yapılıyor ifadesini doğru bulmuyorum. İnsanlara hizmet verecek bir binayı inşa ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER