Türkiye artık ben buradayım diyor

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Sancaktar Medya’ya ziyarette bulundu. Ziyaretinde, Türkiye ve dünya gündemine ilişkin Sancak Gazetesi’ne konuşan Dilipak, “Şimdi Türkiye ‘hayır’ diyebilen bir ülke.

Türkiye artık ben buradayım diyor

Bizim için en uygun olan hangisi varsa onu yaparız. Şu anda Türkiye’nin izlediği politika bu” diye konuştu.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Sancaktar Medya’yı ziyaretinde Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sancak Gazetesi'ne konuşan Dilipak, "Türkiye artık kimsenin fedaisi değil. Türkiye kimseye kapıyı kapatmıyor. Ama kimsenin de kuyruğu değil. İsrail’e de kapıyı kapatmıyor, Amerika’ya da NATO’ya da. “Atacaksan sen at! Ben buradayım” diyor. Türkiye kimsenin sıçrama tahtası değil. Bizim için en uygun olan hangisi varsa onu yaparız. Şu anda Türkiye’nin izlediği politika bu. İşte ötekiler de buna çok kızıyorlar” dedi.

 

“BÜTÜN SENARYOYU BİZ YAZIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her konuşmasında “Türkiye’yi böldürmeyeceğiz” vurgusunu değerlendiren Dilipak, “Şimdi Türkiye ‘hayır’ diyebilen bir ülke. Eskiden Amerika kampındaydık. Avrupa kampındaydık. Görünmeyen bir el olarak da İngilizlerin kontrolünde bir Türkiye söz konusuydu. Uzun vadeli 99 yıllık 49 yıllık imtiyaz anlaşmaları vardı. Şimdi Türkiye yeni bir konsept, yeni bir strateji üzerinde çalışıyor. Mesela Ruslarla füze rampasını yapıyoruz. Füzenin gövdesini Çinlilerle, başlığını Japonlarla yapıyoruz. Ama bütün senaryoyu biz yazıyoruz. Yazılımları biz yazıyoruz, şifresi bize ait. Türkiye kimseye kapıyı kapatmıyor. Ama kimsenin de kuyruğu değil. İsrail’e de kapıyı kapatmıyor, Amerika’ya da NATO’ya da. “Atacaksan sen at! Ben buradayım” diyor. Türkiye kimsenin sıçrama tahtası değil. Bizim için en uygun olan hangisi varsa onu yaparız. Şu anda Türkiye’nin izlediği politika bu. İşte ötekiler de buna çok kızıyorlar” dedi.

“TÜRKİYE KİMSENİN FEDAİSİ DEĞİL”

Günümüzde oynanan oyunların çok büyük olduğunu belirten Abdurrahman Dilipak, “Artık hayır diyen bir Türkiye var. Türkiye her istediğini her bölge yapamıyor. İşte Suriye ve Musul’da yapamadık. Ama Türkiye’nin hayır dediği bir projeyi de başkaları yapamaz. Onun için Türkiye’yi dikkate almaları lazım. Türkiye kimsenin fedaisi, ucuz askeri değil” şeklinde konuştu. Dilipak, Fetullah Gülen’in iadesi konusunda delil isteyen ABD’ye, “Yahu kardeşim ispatını soran adam bunun patronu! Bunlar darbe gecesi “Dostlarımız Türkiye’de iktidara el koymak üzere diye açıklama yapmadı mı? Amerikalılar Heybeliada’da toplantı halinde değil miydi? Kaçan helikopterle ülkeden ayrılmadılar mı?” ifadeleriyle tepki gösterdi.

DEVAM EDEN FETÖ DAVALARI

FETÖ davalarında yaşanan gelişmelerin doğru ancak yavaş ilerlediğini belirten Dilipak, “Gelişmeler doğru ilerliyor. Ama yavaş, yetersiz ve eksik. Türkiye kendini uluslararası arenada mücadele edecek kadar güçlü hissetmiyor. Yani her cephede birden herkesle kavga etmek istemiyor. Yoksa elimizde Almanların da İngilizlerin de Vatikan’ın da Amerika’nın da İsrail’in de bu işin içinde olduğuna dair çok güçlü kanıtlarımız tanıklarımız ve itiraflar var. Ama işin bu kısmı hep bir kenarda tutuluyor” diye konuştu.

“DEĞİŞİME UYUM SAĞLAMAK ÖNEMLİ”

AK Parti’nin belediyelerdeki değişimini değerlendiren Abdurrahman Dilipak, “Her günün kendine göre ihtiyaçları vardır. Birileri eğer uyum sağlayamıyorsa onları ayıklamak gerek. Türkiye bu noktaya kolay gelmedi ve bundan sonra yola devam edecekse de kadrosunu yenilemesi gerekir. Şirketse de böyle televizyonsa da böyle. Yani siz bölgesel kanaldan ulusal kanala geçiyorsanız, yapınızı gözden geçireceksiniz. Değişen şartlara uyum sağlamak çok önemli. Eğer içeride çalmalar, çırpmalar, istismarlar, ihanetler varsa ve bunun üstünü örtüyorsanız kol kırılır yen içinde kalırsa, o kollar çolak kalır. Doğru olan onu hemen açmak ve tedavi etmektir” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER