Uyuşturucunun Kökünü Kazıyacağız

Bursa’ya gelir gelmez önemli çalışmalara imza atan Bursa emniyet müdürü Osman Ak, Bursa TV Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Türkeş, Bursa TV Haber Müdür Osman Kenan Çapoğluve Bursa Sancak Gazetesi Köşe Yazarı Abduselam Demirci’yi ağırladı. Ak, Bursa için de önemli bir çalışma yaparak Uyuşturucunun kökünü kazıyacaklarını vurguladı.

Uyuşturucunun Kökünü Kazıyacağız

Bursa’ya gelir gelmez önemli çalışmalara imza atan Bursa emniyet müdürü Osman Ak, Bursa TV Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Türkeş, Bursa TV Haber Müdür Osman Kenan Çapoğluve Bursa Sancak Gazetesi Köşe Yazarı Abduselam Demirci’yi ağırladı.  Ak, Bursa için de önemli bir çalışma yaparak Uyuşturucunun kökünü kazıyacaklarını vurguladı.

Göreve gelir gelmez birçok başarılara imza atan Bursa Emniyet Müdürü Osman AK, Bursa TV Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Türkeş, Bursa TV Haber Müdürü Osman Kenan Çapoğlu ve Bursa Sancak Gazetesi Köşe Yazarı Abduselam Demirci’yi makamında ağırladı. Uyuşturucu ile Mücadelede Emniyet’in yüzde 10 payı olduğunu ifade eden Osman Ak, “Kent dinamikleri ile uyuşturucuyla mücadele edersek, uyuşturucunun kökünü kazarız. Bu konuda medyanın da yüzde 85 payı var topyekûn birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“TEKNOLOJİ ÇAĞINDAYIZ”

Whatsapp’ın sıkça kullanılan bir iletişim ağı olduğunu ifade eden Ak, birçok baskını operasyonları Whatsapp İhbar Hattı’ndan yaptıklarını söyledi. Ak,“Adana’da görev yaparken Narkotem İhbar Hattı projemizi ortaya çıkardık. Birçok baskını operasyonları bu hat sayesinde gerçekleştirdik. Teknoloji çağındayız. Herkesin elinde akıllı telefonlar var. Whatsapp’ta sıkça kullanılan bir iletişim ağı. Bunu değerlendirelim dedik. Bizim olumlu sonuç aldığımızı görünce Ankara’da bu projeyi başlattı. Şimdi Bursa’dayız. Bursa’da da bu projemizi hayata geçirdik ve ihbarları değerlendirerek çalışmalarımıza başladık. Bursa’mızda da olumlu sonuçlar alıyoruz” şeklinde konuştu.

“MÜCADELEDE MEDYA’YA
BÜYÜK BİR GÖREV DÜŞÜYOR”

Bursa’da uyuşturucu kullanımı ve ticaretine değinen Emniyet Müdürü Ak, Bursa’da diğer büyük illere oranla uyuşturucu kullanımı ve ticaretinin daha az olduğunu söyledi ve son zamanlarda yapılan sık operasyonlarla bunun daha da azaldığını ifade etti. Ak,” Emniyetin tek başına uyuşturucuyla mücadelede yüzde yüz yeterli olamaz maalesef. Emniyetin mücadelede yüzde 10 payı var, kent dinamiklerinin ise yüzde yüz payı var. Medya’ya ise çok büyük bir görev düşüyor, medya’nın yüzde 80 payı var. Bu durumda kent dinamikleri ile birlikte mücadele edersek uyuşturucunun kökünü kazımış oluruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER