Vali Küçük, MARTED'i ağırladı

Yerel medya buluşmaları ile kent sorunlarına daha fazla eğilim gösteren ve kentle buluşmalarını sıklaştıran Bursa Valisi İzzetin Küçük, Marmara Radyo ve Televizyon Yayıncıları Derneği (MARTED) Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı.

Vali Küçük, MARTED'i ağırladı

Bursa'nın Türkiye'nin en önemli yerel medya merkezlerinin başında geldiğini ifade eden Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Yerel medyamızın gücünü her alanda görmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve diğer tüm Bakanlarımız ile devlet erkanının katıldığı organizasyonlar ile ulusal ve uluslararası mecrada kentimizde ortaya çıkan her gelişmeyi çok farklı açılardan aynı anda dünya ile buluşturabilen bir medyamız var. Yerel medyanın gücü ülkemizin gücüdür. Onların sorunları bizlerin sorunlarıdır. Bugün Türkiye'ye ulusal medya aracılığıyla kurulmak istenilen baskı ve ipoteğe yerel medyalarımız anında karşılık vererek ülke itibarımızı güçlendirmektedirler. Algı operasyonları ile yürütülen küresel baskıya yerel medyamız ile verdiğimiz cevaplar bize ülkemizin geleceğinin yerel medya olduğunu kanıtlamaktadır.

Bursa medyasının gücü sayesinde asayiş olaylarında ve uyuşturucu ile mücadelede önemli adımlar attık, başarılar sağladık. Ailelerimiz daha fazla bilinçlenmeye ve aile bireylerine sahip çıkmaya başladı. Suçu ve suçluyu önleyerek aileleri suça karşı daha duyarlı hale getirdik. Dağdaki çobandan şehirde ki esnafa kadar herkesin radyo dinlediğini ve televizyon izlediğini kabul etmeliyiz. Unutmamalıyız ki, yerel medyası olmayan kentler sesi soluğu çıkmayan kentlerdir” diye konuştu.

FETÖ İLE MÜCADELE

Bursa Valisi İzzetin Küçük'ün 15 Temmuz hain ihanet girişimini önlemedeki başarısı ve sonrasında FETÖ ile mücadele de gösterdiği güçlü mücadeleden memnun olduklarını ifade eden MARTED Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şirin, “Türkiye'de 15 Temmuz ihanet girişimi ile ülkemizi büyük bir felaketin eşiğine getirenlere Bursa Valimiz İzzetin Küçük başta olmak üzere vatansever kamu görevlileri ve yüce milletimizin fedakar evlatları direnmişlerdir. Milletçe göstermiş olduğumuz bu direniş sonrasında özellikle Bursa'da Vali Küçük'ün ortaya koyduğu çalışma azmi ile kent sorunları hızla aşılmaya başlandı. Asayiş ve uyuşturucu konusunda başarılı operasyonlar yapılırken, yerel medyada hizmet veren gazete, radyo, televizyon, internet gazeteleri ile dergiler bir araya getirilerek kentin vicdanına Valilik makamınca kulak verildi. İnanıyoruz ki, Sayın Valimizin sesini radyolarımızdan da duyurduğumuzda kentimizde ki milli birlik ve beraberlik daha da artacaktır” dedi.

MARTED Yönetim Kurulu üyeleri Vali İzzettin Küçük'e MARTED logolu ahşap radyo hediye ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER