Yemek için dilenen kedi herkesin ilgisini çekiyor

Bursa'da bugünlerde Setbaşı'na çıkan hemen herkesin fotoğraf çekmeden geçmediği bir olay var. Esnaf o mahallenin kedisi olan bir kediyi gündüz hep yattığı direğin üzerine "Açım!!! lütfen boş geçmeyin" yazısını yazarak insanlardan para topluyor. Esnaf bu sayede mama alarak mahalledeki kedilerin karnını doyuruyor.

Bu güzel sosyal sorumluluk projesi Setbaşı esnafı tarafından yapılıyor. Herkesin dikkatini çeken afiş ve kedi, insanlardan para yardımı da alıyor. Mahalle esnafı akşam olunca paraları toplayıp mama alarak kedileri doyuruyor.

Setbaşı esnafı iki gündür uyguladığı sosyal deneyde, kaldırımda yatan kedinin önüne koydukları mendil sayesinde vatandaşların attıkları paralarla mama ve veteriner masraflarını karşıladı. Esnaf, elektrik direğine astıkları, ‘Açım lütfen boş geçmeyelim’ yazan kağıtla kedi için vatandaşların dikkatini çekmeyi başardı. 

Yoldan geçenler ilk baktıklarında ne olduğunu anlamasa da esnafa sorduklarında bunun bir sosyal deney olduğunu ve bu aşamada toplanan paralarla diğer sokak kedilerine de yardım ulaştırmak istendiğini anladılar. 

Bazı vatandaşlar tepki gösterse de sonrasında olayın iyi bir şey olduğunun farkına varıyorlar. Bu şekilde bir sosyal deneyi vatandaşlarla buluşturan Setbaşı esnafından Hüseyin Mecit Bedel, "Sosyal deney yapıyoruz. Projenin ilk iki gününde kedimiz ve diğer kediler için birçok mama ve veteriner masraflarını karşıladık" dedi. 

Vatandaşların duyarlı davrandığını kaydeden Bedel, "Halkımızın hayvanlara karşı çok merhametli ve sevgi dolu. Biz yardım yapan vatandaşlara minnettarız" diye konuştu. 

Yoldan geçen vatandaşlar ise cep telefonlarıyla kediyi görüntüleyip çok şaşkın olduklarını ve daha önce böyle bir şey görmediklerini, sosyal deneyin içeriğini öğrenince çok memnun olduklarını ve destekte bulunduklarını söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 20:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halktan biri
Halktan biri - 1 ay Önce

Kedi ilaçla uyutulmuş 2 gündür yerde uyuyan bir kedi zavallı hayvan gözleri bile açılmıyor bugün ne yaptılarsa uyandıramadılar

SIRADAKİ HABER

banner11